İsrail’den Gazze’ye hava saldırısı düzenlemişti: İslami Cihad Hareketi ateşkese varıldığını duyurdu

İsrail ordusunun, Gazze’ye hava saldırısı düzenlediği bildirildi

İsrail’den Gazze’ye hava saldırısı düzenlemişti: İslami Cihad Hareketi ateşkese varıldığını duyurdu

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi’nden roket atıldığını öne sürerek Gazze’ye hava saldırısı düzenledi.

Saldırıların ardından İslami Cihad Hareketi, Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından İsrail ile Mısır'ın gözetiminde ateşkese varıldığını duyurdu.

Saldırılarda bir hastane zarar görürken, can kaybı yaşanmadı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail savaş uçakları ile helikopterlerinin Gazze’de Hamas’a ait 80 hedefi vurduğu belirtildi.

Söz konusu açıklamada, bu saldırıların, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden atıldığı belirtilen roketlere misilleme olarak yapıldığı ifade edildi.

Karınca’nın haberine göre, dün akşam saatlerinden itibaren Gazze’den İsrail’e 30 roket atıldı ve bunlardan 10’u ‘Demir Kubbe’ isimli hava savunma sistemleri tarafından etkisiz hale getirildi, diğer roketlerin birçoğu ise boş arazilere düştü.

HASTANE ZARAR GÖRDÜ

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra ise yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi yakınında askeri bir noktaya düzenlediği hava saldırısı sonucu hastanede hasar meydana geldiği bilgisini paylaştı.

Saldırıyı kınayan sözcü, uluslararası kuruluşlara, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına karşı sağlık kurumları ve personelinin korunması çağrısında bulundu.

Gazze’deki yetkililer, İsrail’in hava saldırısında şu ana kadar kimsenin hayatını kaybetmediğini de aktardı.

Diğer yandan, Gazze sınırında dün düzenlenen protestolarda beş Filistinli İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti, yaklaşık 200 Filistinli ise yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 08:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER