İsmail Saymaz: IŞİD’in yeni hedefi Antalya

Gazeteci İsmail Saymaz, Antep saldırısının 10 Ekim Ankara Katliamı iddianamesinde yer aldığını ifade ederek IŞİD’in yeni hedefinin turistler olduğunu iddia etti

İsmail Saymaz: IŞİD’in yeni hedefi Antalya

Gazeteci İsmail Saymaz, IŞİD'in Antep saldırısının daha önce hazırlanan IŞİD iddianamesinde yer aldığını ve aynı iddianamede daha sonrası için planlanan ikinci saldırı için de adres gösterildiğini söyledi.

Bir televizyon programında katılan İsmail Saymaz önemli açıklamalarda bulundu.

Saymaz, Antep’te yaşanan saldırıya benzer bir saldırının aylar önce kabul edilen 10 Ekim IŞİD iddianamesinde yer aldığını ve saldırı planının Antep'te kendisini patlatan Yunus Durmaz'ın kişisel bilgisayarından çıktığını söyledi.

Saymaz'ın açıklamaları şöyle:

"Geçtiğimiz aylarda Ankara'daki saldırıyla ilgili iddianame kabul edildi. O iddianameye göre üzerindeki bombayı patlatarak ölen Yunus Durmaz'ın evinde bir bilgisayar bulundu. Bilgisayarından bazı notlar elde edildi. Bu notlar, Yunus Durmaz ile örgütün Türkiye sorumlusu olan Suriye'de yaşayan İlhami Bali arasındaki yazışmalardı. Bu yazışmalarda Yunus Durmaz, örgüt liderine düğünlerde bombalı saldırı yapabileceklerini söylediği yer aldı.

ÖRGÜTÜN YENİ HEDEFİ'

Yunus Durmaz'ın yazışmalarında bir sonraki hedef Antalya'da turistlerin gittiği herhangi bir restoran ya da kafedir. Bu yazışmalarda bundan söz ediliyor.

"Bundan sonraki hedefin turistik bir alan olduğu, buraya çoğunlukla yabancıların gittiği, turistlerin otobüslerle kafileler şeklinde gezdiği yönünde tespitler var. Bu tespitlerde örgüt merkezinden talimat bekleniyor, izin isteniyor.

Türkiye turizmini yakın vadede tehlikeye atabilecek bir eylem işaret ediliyor."

(Hürriyet)

YORUM EKLE