İşkence çağrısı yapan Cem Küçük hakkında suç duyurusu

Diyarbakır Barosu İnsan Hakları üyesi avukatlar, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu

İşkence çağrısı yapan Cem Küçük hakkında suç duyurusu

Diyarbakır Barosu, bir televizyon programında işkenceyi öven Cem Küçük ve Fuat Uğur hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır Barosu, bir televizyon kanalında yayınlanan programda Gülen cemaati soruşturmasında yargılananlara işkence yapılmasını söyleyen ve dünyadaki işkence yöntemleri üzerine örnekler veren Cem Küçük ile Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Diyarbakır Barosu İnsan Hakları üyesi avukatlar, adliye önünde kısa bir açıklama yaptı. İnsan Hakları Komisyonu üyesi Aydın Özdemir, Küçük ve Uğur’un açıklamalarına, “Alenen işkence suçu meşru gösterilmiş, işkencenin yöntemleri dahi belirtilerek, gözaltında kalan bir kısım şüphelinin işkenceden geçirilmesi yolu gösterilmiştir. İşkence hiçbir zaman sınırlanamayacak, meşru gösterilemeyecek bir suçtur. Uluslararası ve iç hukukumuzda, OHAL’de bile işlenemeyecek bir suç türüdür” dedi.

Avukatlar, daha sonra Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçeyle suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: Mezopotamay Ajansı 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 14:10

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Bu Iki Zat Türkmü Ona Bakin kesinlikle Devsirmeler Zaten Bu Devsirmeler Türkiyenin Altini oyuyorlar Türkluk Adina Her Türlu yuz kizartici faliyetlerde bulunup Türke Türkiyeye mal Edip Türklugun Adini kirletiyorlar Ya Iskence insanlik Suçudur teklifi Dahi insanlik disisidir

zahit
zahit - 3 yıl Önce

bunların tamamı işkenceci kimi kime şikayet ediyorsun

SIRADAKİ HABER