IŞİD'liler kendi döşedikleri mayına bastı: 20 ölü

Patlamada, 30 IŞİD'linin de yaralandığı bildirildi...

IŞİD'liler kendi döşedikleri mayına bastı: 20 ölü

Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD), Musul’un Zummar Nahiyesi Mısri Köyü yakınlarındaki bir köprüye döşediği mayınlar, örgüte ait bir araç konvoyunun geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 20 IŞİD'linin öldüğü yaklaşık 30'unun da yaralandığı bildirildi.

Cumhuriyet'teki habere göre olay, dün gece Musul’un Zummar nahiyesine bağlı Mısri Köyü yakınlarındaki köprüde meydana geldi. IŞİD tarafından peşmerge güçlerinin geçişini engellemek amacıyla daha önce köprüye döşenen mayınlardan biri, örgüte ait araç konvoyunun geçişi sırasında patladı. Zummar nahiyesi dışında meydana gelen patlama nedeniyle, yol üzerindeki köprüye döşenen diğer patlayıcılar da bir anda infilak etti.

Patlamanın Zummar-Musul yolu üzerinde bulunan köprüde meydana geldiğini belirten güvenlik yetkilileri, 20 IŞİD militanının öldüğünü, 30 kişinin de yaralandığını söyledi. IŞİD mensuplarının peşmerge güçlerinin geçişini engellemek için tuzakladığı köprü patlamadan sonra yıkıldı. Yetkililer, köprüden geçen IŞİD konvoyunun büyük olasılıkla  tuzaklanmış patlayıcıdan haberi olmadığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER