IŞİD'in Türkiye'deki örgütlenmesi 'devlet sırrı'

Emniyetten bilgi isteyen Gaziantep Barosu'na 'Devlet sırrı' yanıtı...

IŞİD'in Türkiye'deki örgütlenmesi 'devlet sırrı'

IŞİD’in Türkiye’deki örgütlenmesi ‘devlet sırrı’ kapsamına alındı.

Gaziantep Barosu’nun kentteki IŞİD varlığına ilişkin bilgi edinme talebine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden verilen yanıtta, “Devlet sırrı olan gizlilik dereceli bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkı kapsamı dışındadır” yanıtı verildi.

Gaziantep Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Bektaş Şarklı, Emniyet’e gönderdiği e-postada, Gaziantep’te IŞİD örgütlenmesine dikkat çekti.

Bilgi Edinme Hakkı Yasası kapsamında, “Valilik veya Emniyet müdürlüğünüzce yapılan herhangi bir soruşturma olup-olmadığı,yoksa neden yapılmadığı, tedbir alınıp-alınmadığı hususunda tarafıma bilgi verilmesini talep ederim” diyen Şarklı ‘ devlet sırrı’ duvarına çarptı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden Şarklı’ya verilen yanıtta Bilgi Edinme Kanunu’nun 16′ncı maddesinde yer alan “Devlet sırrı olan gizlilik dereceli bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkı kapsamı dışındadır” hükmü hatırlatıldı.

Bu madde kapsamında bilgi verilemeyeceği belirtilen açıklamada, “Müracaat içesinde belirtilen hususlar doğrultusunda ilgili birimlerimizin çalışmaları hassasiyetle devam etmektedir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
coşkum eskiçırak
coşkum eskiçırak - 4 yıl Önce

Galıba bu memlekete ölü toprağı serildi cumhuriyet türkiyesinde olmaması ğereken her şey oluyor bu olumsuzluklara karşı durması gerekenler hareketsız bekliyor olmaz boyle şey topluma önderlik lazım galıba eksik olan bu