'IŞİD'in diktiği' söylenilen o bayrakların sırrı çözüldü

İşte medyada da sıkça yer alan Kobani'deki o 'bayrak dikmeler'in sırrı...

'IŞİD'in diktiği' söylenilen o bayrakların sırrı çözüldü

Kobani’ye üç cepheden saldıran IŞİD ile YPG güçleri arasında kentin dış mahallelerinde oldukça sert çatışmalar yaşanırken, YPG’nin 20'yi aşkın gündür şehrin dışında tutmaya çalıştığı IŞİD’in stratejik bazı noktaları ele geçirmeye başlaması üzerine taktik değiştirdiği ve çok sayıda militanı tuzağa düşürdüğü belirtiliyor.

YPG kent savaşında IŞİD'e ağır kayıplar verdirirken, HaberTürk'ten Zülfikar Aydın'ın haberine göre, kentin dış mahallelerine IŞİD’in tank ve zırhlı araçlarını bertaraf etmek için bombalı tuzaklar yerleştiren YPG’nin ilginç savaş taktikleri geliştirdiği belirtiliyor. YPG'nin zekice ve çok ilginç bir başka taktiği de Türkiye medyasında hemen her gazete ve haber portalında manşetleri süsleyen IŞİD'in ‘binalara çekilen bayraklar’ıyla ilgili olarak yaşandı.

İddiaya göre, IŞİD militanlarının kentin dış mahallelerine girmesinin ardından YPG’liler, Kobani’nin doğu cephesinde saldıran militanları yanıltmak için bir binanın çatısına IŞİD bayrağı dikti. Bir grup IŞİD’ci bu bölgeden şehrin dış mahallesine girince bombalı tuzağa yakalandı. Bu saldırıda 50’den fazla IŞİD’cinin öldürüldüğü öne sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 11:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
kenan
kenan - 7 yıl Önce

... helal olsun adamlara sevinmeyin ışıd sempatizanları o bayraklar sadece sizin biraz sevinmeniz içindi:))))

mucahit
mucahit - 7 yıl Önce

...senin işit dediğin kürt zekası karşısında şuan bocalıyor ...gel kendin kurtar her biji ypg ..o her bji pkk..hpg......

cemal
cemal - 7 yıl Önce

bari o bayrağın altında pusuya yatmış ypgli resmi koysaydın da yalanın biraz destekli olsaydı.

Nilo Canbeg !!!
Nilo Canbeg !!! - 7 yıl Önce

...rabim herzaman masus dan yanadir !!!

dilbirin
dilbirin - 7 yıl Önce

Uluslararasi guclere dunyaya,allah icin calisan cemaatlere ,derneklere,yahudilere muslumanlara,hristiyanlara ,ermenilere,alevilere turklere kurtlere araplara insanlik adina kobaniye yardim.

yusufgezer
yusufgezer - 7 yıl Önce

toprığını namusunu kuruyana allah yardım etsın.

Umut
Umut - 7 yıl Önce

Aslanlarım benim

halil
halil - 7 yıl Önce

Insanligin namus ve şerefinin savunmasıdır YPG tüm dünya ögrensin


SIRADAKİ HABER