IŞİD’den Erdoğan'a suikast tehdidi!

IŞİD’in dergisinde “Kafirlerin Suikast ile öldürülmesi” başlıklı makalede Erdoğan tehdit edildi

IŞİD’den Erdoğan'a suikast tehdidi!

IŞİD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast tehdidinde bulundu.

IŞİD’in, 10 dilde yayınladığı 40 sayfalık propaganda dergisi Rumiyah’ın beşinci sayısında Erdoğan'a suikast tehdidinde bulunulurken, Ortaköy katliamı bir kez daha üstlenildi.

Hilmi Hacaloğlu'nun Amerika'nın Sesi'ndeki haberine göre Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dergide açık açık tehdit edildi.

“Kafirlerin Suikast ile öldürülmesi” başlıklı makalede kullanılan fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef tahtasında kondu.

Yazıda Kuran’ı Kerim’in Tevbe suresinin beşinci ayetine ve o ayetin 14. Yüzyılda Suriye’de yaşamın din adamı İbni Kesir’in tefsirine atıfla suikastlerin meşru olduğu propagandası yapıldı.

Bu iddiasını güçlendirmek için İbn’ül Arabi, El Kurtubi ve İmam Buhari’nin görüşlerine yer verildi. Dergi, Türkiye’deki hücrelerine açıkça suikast çağrısı yaptı.

"KAFİR LAİK HÜKÜMET"

Rumiyah dergisinin beşinci sayısında tek bir makalede değil çok sayıda yazıda Türkiye hedef alındı. “Türkiye’nin Cürümleri” başlıklı yazıda “kafir laik hükümet” nitelenen Türkiye tehdit edildi. Dergide, yakıldığı iddia edilen Türk askerlerine ilişkin fotoğraflar ile öldürüldüğü iddia edilen ÖSO militanlarının fotoğrafları da yayınlanıyor.

ORTAKÖY KATLİAMI ÜSTLENİLDİ

Örgüt, yılbaşı gecesi Türkiye’nin en popüler gece kulüplerinden Reina’da gerçekleştirilen eylemi bir kez daha üstlendi. Türkiye’ye “Haç’ın hizmetçisi” diyerek hakaret eden dergi, saldırıyı tek bir kişinin yaptığını yinelerken eylemde otomatik silahla birlikte el bombalarının da kullanıldığını iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 20:11

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER