IŞİD militanları İstanbul’da bayramda buluştu iddiası

Militanların Suriye, Rojava ve Irak’a gönderilmesi için tören mi yapıldı?

IŞİD militanları İstanbul’da bayramda buluştu iddiası

IŞİD militanları İstanbul’da bayramda buluştuğu iddia edildi. Tevhid dersleri, Tevhid dergisi gibi paravan oluşumlarla çeteleri örgütleyen kurumlar, İstanbul’da AKP’nin desteği ile piknik yaptı.

kurdistan24.org'da yer alan iddialara göre bayramlaşma buluşmasında IŞİD sempatizanlarının Suriye, Rojava ve Irak’a gönderilmesi için törenler yapıldığı iddia edildi.

Başka yerlerden toplanan IŞİD üyelerinin Suriye ve Rojava’ya gönderilmesi için çalışmalar yapıldığı da iddia edildi.

Toplantıda emire bağlılğın gereği olarak cihad edileceğini söyleyen bir konuşmacı, kendisini dinleyenleri cihada çağırıyor. Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2014, 10:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
huseyin
huseyin - 6 yıl Önce

...5n1k nerede toplanmışlar. istanbul çok geniş.

DELİ YAŞO
DELİ YAŞO - 6 yıl Önce

...bu piçleri rojavada ypg bekliyor olacak.bu piçleri ve onları kışkırtan aşağılıklar şunu bilmelilerki.piç ten cihadist olmaz. kürtlerin birliğini ve beraberliğini bu piçler bozamaz.bozamayacak.

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 6 yıl Önce

... bu günkü gazetelerde yer bulan çok çiddi bir konu küçük puntalar içinde kayıp olmamalı. polislere yönelen oparasyon selam tevhid örgütüne yapılan 250 kişnin üzerinde militanın gözaltına alınması,bu militanların akp hükümeti ve akp'nin üst düzey yönetiçilerinin içinde olduğu bir devlet eli ile yeni işid ekolu,yada esir konsolosluğa karşı kürtlerle savaçak militanlarin üslenmesini güvenceye alan ve onlarin geçişlerini kolaylaştiran bir eylemlilik vardi. polisler bunu açiğa çikartmak üzere hamle yapmişti. hükümet geçe yarisi hamle yapti. savcida hepsi hakkinda takipsizlik verdi. devlet ve hükümet kendi kontrollerinde kendi işid'lerini yetiştiyorlar. öncelik kürtlere karşi kullanilaçak. hizbu kontra gibi. sizin gibi basina insanlarin doğrudan haber alma gerçeye ulaşma hakkini koruyanlarin gayretleri ile bu kirli oyun halkin bilgisine ulaşmali.

SIRADAKİ HABER