IŞİD militanı anlattı: Komutanımız 'Türkiye ile tam bir işbirliğimiz var' diyordu

Türkiye'din IŞİD'i desteklediği iddiaları defalarca gündeme gelmişti....

IŞİD militanı anlattı: Komutanımız 'Türkiye ile tam bir işbirliğimiz var' diyordu

'Şerko Ömer' kod adlı eski IŞİD üyesi, Amerikan dergisi Newsweek’e konuştu.

Defalarca gündeme gelen Türkiye'nin IŞİD'e destek verdiği iddialarını destekleyen IŞİD militanı, "Komutanlarımız 'Türkiye ile tam bir işbirliğimiz var' diyordu" ifadelerini kullandı.

IŞİD militanı 'Şerko Ömer', babasının Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde “başarılı bir işadamı” olduğu belirtilerek Suriye’ye Özgür SuriyeOrdusu’na katılmak için gittiğini ancak zaman içinde kendisini IŞİD’de bulduğunu söyledi.

Şerko Ömer, “IŞİD komutanları, hiçbir şeyden korkmamamızı, Türkiye ile tam işbirliği içinde olduklarını söylüyordu” iddiasında bulundu.

Ömer, “IŞİD özellikle konu Suriye’deki Kürtlere saldırmaya gelince Türkiye’yi müttefiki olarak görüyordu. Kürtler Türkiye ve IŞİD’in ortak düşmanıydı. IŞİD Türkiye ile müttefik olmak zorundaydı çünkü sadece Türkiye üzerinden Suriye’nin kuzeyine ve Kürt bölgelerine savaşçılarını sevk edebiliyordu” diye konuştu.  

Türkiye'nin IŞİD'e desteği birçok kez gündeme getirilmiş, İMC Tv canlı yayında Türkiye'den Kobani'ye geçen militanları görüntülemişti.
Geçtiğimiz günlerde de DİHA servis ettiği fotoğraflarda askerler ile IŞİD militanları arasındaki 'sohbeti' göstermişti. Fototğraflar üzerine konu meclis gündemine taşınmıştı

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2014, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 3 yıl Önce

...iftiracılar

hüseyin
hüseyin - 3 yıl Önce

...pyd hala zalim esad yanında..bunu gizlemeyin demokrat iftiracılar..başbakan ''kim bizi işid ile beraber gösterirse şerefsizdir dedi..siz hala türkiye yi dışarıya gammazlıyorsunuz ..o imç görüntüleri de asker öso görüntüleridir..türkiye ta başından beri öso yanındadır...

Hazretti ali
Hazretti ali - 3 yıl Önce

tc kadar kaleş ve 2yuzli Gürcü sahtekar yalancı c başkanı ve Tatar tilki başbakan yeryüzünde bunlar gibi Alçak yok tabiki isid de yardım ediyor bunlar ve açıktan

aras
aras - 3 yıl Önce

faşizmi zihniyetinden, yöntem tarzından çıkaramayanlarla barış nasıl olur, bir hayli zor görünüyor. faşizmi uygulayanlarla hala barış görüşmeleri yapılması olasılık dahilinde bile görülmüyor. barış görüşmelerinin uzatılması mevcut siyasi yapılanmaların sorunlara çözüm olamadığının gösterilmesi açısından ehemmiyeti olabilir.

add
add - 3 yıl Önce

...ama işid ile hareket eden şerefsizdir diyemedi... sunu unutma zalimden yana olmakta zalimliktir...

memocan
memocan - 3 yıl Önce

Bu.akp.ve at gozluklu yandaslarini suc ustu yakalarsin onlar yini bunu inkar eder vay sizi utanmazlar.asker cete ile sohbet ederken goruntuleniyor kurnar ve tucar zihniyetli akpliler yok efendim siz yanlis gordunuz o bir osoludut sizler ne kader cirkefsiniz

fatma
fatma - 3 yıl Önce

Bunlarin hepsi iftira