IŞİD İstanbul'da camileri işgal etti!

Caferilerin camiiine saldırının arkasında oldukları ve ibadethanelerde sözde eğitim verdikleri iddia ediliyor...

IŞİD İstanbul'da camileri işgal etti!

İstanbul Esenyurt’ta Caferilerin gittiği Muhammediye Camii’nin iki kez saldırıya uğramasının arkasında IŞİD’in olduğu iddia edildi.

Caferilerin kullandığı Muhammediye Camii önce kundaklanmış, sonra da tahrip edilmişti. Bu saldırıların arkasında İstanbul’un bazı semtlerinde kontrolü yavaş yavaş eline almaya başlayan IŞİD’in olduğu iddia edildi.

Ehlibeyt Âlimler Derneği Genel Başkanı Hasan Kanaatlı, İstanbul’un göbeğindeki IŞİD tehdidinin geldiği boyutları Cumhuriyet’ten Sinan Tartaroğlu'na anlattı.

Esenyurt’taki “cami kundaklama” olayının ardından mahallelerde, “İyi olmuş, yakacağız. Burada size ezan okutmayacağız” denildiğini duyduklarını aktaran Kanaatlı, “IŞİD’in etkili olduğu bölgelerden bir tanesi Fatih. Bağcılar’da mağaza açmışlar. Şia aleyhine broşürler dağıtıyorlar” dedi. Kanaatlı, IŞİD sempatizanlarının Ataşehir Kayışdağı’nda dernekler kurduğunu dile getirirken Esenyurt ve Ataşehir ile ilgili çok ciddi iddiaları şöyle sıralıyor:

“Medine Camii merkezleri. Azerbaycan’dan gelen gençleri, 2-3 gün misafir ediyorlar. Suriye’ye gönderiyorlar. Eğitiyorlar. Cüppe giydiriyorlar. Geçen gün bir tanesinin Suriye’den cenazesi geldi. Ataşehirliydi, iki tane de çocuğu vardı. Devletin haberi vardır, olmaması mümkün değil. Esenyurt civarına yerleşen 30 bin civarında Suriyeliden bahsediliyor.”

"'SURİYE'DE, IRAK'TA ALEVİLERİ İYİ GEBERTİYORLAR' DİYE SATAŞTILAR"

Kanaatlı, alışveriş yaptığı bakkalın kendisine “Sen 2 koruma ile gezsene. Dikkat et sen” dediğini aktardı. Bir akşam da balkonda otururken sokaktan sakallı, cüppeli, topukların görüneceği kadar bol şalvarlı insanların geçtiğini söyleyen Kanaatlı, “'Suriye’de Irak’ta Alevileri hamdolsun çok iyi gebertiyorlar. Bir de burada başlasa' diye sataştılar. Cevap vermiyoruz tabii, çekiniyoruz” diye konuştu.

"İÇİŞLERİ'NDEN KORUMA İSTEYECEKTİK, YANIT VERMİYORLAR"

Kanaatlı, ‘Her bölgede eşlerimizi eğitelim, gerekirse silahlanalım, nöbet tutalım, biz de bunları takip edelim’ diyorlar. Onlara müsaade etmiyoruz onların da beklediği böyle bir şey. Herkes kendi savunmasını kendi yaparsa devlet devletlikten çıkar” ifadelerini kullandı.

Bakandan yanıt yok Bunun için İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan randevu istediklerini, ancak 10 gündür yanıt alamadıklarını ifade eden Kanaatlı, “Konuyu belirtmedik. Önde olan âlimlerimiz var. Bunlar için can güvenliği ya da bir silah temini isteyecektik” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 10:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
nackist
nackist - 4 yıl Önce

devlet devletlikten çıkar diyo la zaten çıkmış tarihten beri alevilere katliam yapıyo alevilerin en büyük düşmanı senin gibi devlet yanlısı çıkarcı hainlerdir...