'IŞİD'in Urfa'da kampları var'

İHD Urfa Şube Başkanı Yazar, yaptıkları tespitlere göre IŞİD'in faaliyetlerini ağırlıklı olarak Halfeti ve Akçakale'de sürdürdüğünü öğrendiklerini bildirdi

'IŞİD'in Urfa'da kampları var'

İnsan Hakları Derneği (İHD) Urfa Şube Başkanı Atilla Yazar, Urfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırının hiç kimse için sürpriz olmadığını, böyle bir olayı beklediklerini söyledi.

Tel Abyad'ın IŞİD işgalinden kurtarılarak PYD kontrolüne girmesinin ardından oradaki IŞİD üyelerinin büyük kısmının Türkiye'ye geçtiğini söyleyen Yazar, buna karşın Urfa'da sadece 3 IŞİD'linin yakalandığını belirtti.

Zaman'dan İsmail Avcı'ya konuşan Yazar şunları söyledi:

“Türkiye'nin sınırları kevgire dönmüş, sınırları korumuyoruz ve korumak istemiyoruz. Üç yıldır IŞİD'in sınırdan ülkeye girip çıktığını herkes biliyor. Türkiye'de organize oluyorlar ve halen hiçbir önlem yok. Tespitlerimize göre IŞİD faaliyetlerini ağırlıklı olarak Halfeti ve Akçakale'de sürdürüyor. Akçakale'de bunların kampı var. Orada kalmaları ve barınmaları çok rahat. Ceylanpınar çiftliğinin onların bir dönem kamp alanı olduğu ortaya çıkmadı mı? IŞİD eliyle buraları kana bulamak istiyorlar.”

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 16:33
YORUM EKLE