IŞiD Gaziantep’te dokunulmaz

IŞİD üyelerine Gaziantepte müdahale edilmediği öne sürüldü

IŞiD Gaziantep’te dokunulmaz
Canlı bombaların Türkiye’ye giriş yaptıkları kentte yalnızca polisin değil yargının da IŞİD’i etkisiz hale getirecek bir tutumdan uzak olduğu ortaya çıktı.
Ankara’daki Katliamı gerçekleştirenlerle birlikte halen yakalanmayan canlı bombaların Türkiye’ye giriş yaptıkları Gaziantep’te yalnızca polisin değil yargının da IŞİD’i etkisiz hale getirecek bir tutumdan uzak olduğu ortaya çıktı. İşte bölgede görev yapan güvenlik birimlerinin verdiği ilginç bilgiler:

YILGINLIK VAR

Erdem Gül’ün Cumhuriyet’te yer alan haberine göre, Kilis’in Elbeyi mıntıkasından girip Doğanpınar mevkiinden geçerek Gaziantep’e giren IŞİD mensuplarının neredeyse tamamı istihbarat ve terör şubelerince takip ediliyor. Ancak uzun zamandır yakalananlar da dahil yargı önüne çıkarılanlara ciddi herhangi bir işlem yapılmaması dikkat çekiyor. Çoğunlukla mahkemeye dahi çıkarılmadan salıveriliyor. Soruşturma sürecinde şüpheli kişilerin işlemleri dahi çok uzun sürebiliyor. Bütün bunlar IŞİD’cilerin yakalanarak tutuklanmalarını sağlamakla görevli personelde yılgınlık oluşturmuş durumda.

JANDARMAYA HAVALE!

Bir süredir polis, IŞİD’cileri kendi mıntıkaları dışına kadar takip ettikten sonra takibatı bırakmaya başladı. Takip edilen IŞİD’ciler Jandarma bölgesine geçtiğinde hemen takibi bırakıp Jandarma’yı arıyorlar. Yakalayamadıklarını söyledikleri şüphelilere ait araçların plaka ve modellerini de iletiyorlar. Bu şekilde Oğuzeli ilçesinde Jandarma tarafından bir düzine IŞİD’ci yakalanıyor.

OTOGARDAN DAĞILIM

Gaziantep’e gelen IŞİD mensupları buradaki merkez otogardan başka bölgelere dağılıyor. Ancak otogarda görev yapan otogar polislerince şu ana kadar bir yakalama yapıldığına dair bilgi bulunmuyor.

İKRAMİYE TARTIŞMASI

Kaçakçı operasyonlarında polis ekstra ikramiye alıyor. Kaçakçılara göz açtırılmazken takipteki IŞİD mensuplarının dişe dokunur oranda yakalanamayışı, “Acaba IŞİD’ci yakalandığında ikramiye verilmiyor mu” sorusunu akıllara getiriyor.
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 10:44
YORUM EKLE