Irak, Hulusi Akar'ın ziyareti nedeniyle Türkiye'ye nota verdi

"Egemenlik ihlali"

Irak, Hulusi Akar'ın ziyareti nedeniyle Türkiye'ye nota verdi

Irak Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesine yaptığı ziyaret nedeniyle Türkiye'nin Bağdat Maslahatgüzarı Güçlü Kalafat'ı Dışişleri Bakanlığı'na çağırdığı bildirildi.

Irak Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Akar'ın Irak'ta Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir üssü ziyaret etmesinden dolayı Türk Maslahatgüzar'a nota verildi. Açıklamada, "Irak topraklarına yönelik egemenlik ihlallerinin de kabul edilmediği" ifadesine yer verildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, 2'nci Hudut Bölük Komutanlığı'nın Irak'ın kuzeyindeki Biliç Tepe Üs Bölgesini ziyaret etmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kısır döngüye devam
kısır döngüye devam - 3 ay Önce

resmen eski türkiyeyi istiyorlar pkk saldırsın şehit haberi gelsin bunlarda milli duygu istismarı ile koltuklarını korusun biride demiyor ne işiniz var sınırın dışında orada pkk karşı müdahale edersen onlar haklı çünkü onların bölgesine girmişsiniz demek orası senin egemenlik alanın değil ki.

SIRADAKİ HABER