İpek Er'in babasından Cumhurbaşkanı ve milletvekillerine çağrı

Fuat Er, ''Devlet bu katilin peşini bırakmasın'' açıklamasını yaptı

İpek Er'in babasından Cumhurbaşkanı ve milletvekillerine çağrı

Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’e yönelik nitelikli cinsel saldırı iddiasıyla tutuklanan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın 1 hafta sonra tahliye edilmesini, yaşamına son veren genç kadının babası Fuat Er, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na yorumladı.

Er, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Meclis çatısı altında bütün vekiller… Ateş, yüreği yakıyor. Ayrım yapmadan bu konunun üzerine gidin. Devlet bu katilin peşini bırakmasın" dedi.

Acılı baba Fuat Er, şöyle konuştu:

“Adalet yerini bulsun, devlet bu katilin peşini bırakmasın. Adalet yerini bulsun başka bir şey istemiyorum. Takipçisi olacağız, peşini bırakmayacağız. Televizyondan, radyodan ve avukatımız aracılılığıyla takip ediyoruz. Katil serbest bırakıldı. Türkiye’nin her noktasından beni aradılar. Millet benden daha önce haberdar oluyor. Bizi yalnız bırakmayan herkesten Allah razı olsun. Devlet yetkilileri, Türkiye’yi temsil eden Meclis’e, kimin sözü geçiyorsa onlara sesleniyorum bu canileri, bu katilleri kulak arkası yapmasınlar. Bunun üzerinde dursunlar. Defalarca Meclis’te dile getirsinler. Hangi parti olursa olsun fark etmez çünkü o çatı altında Türkiye Cumhuriyeti milletvekili kim olursa olsun bunu defalarca dile getirsin. Bundan sonra kimsenin canını yakmasın. Bunların cezası çok ağır olsun kimse cesaret, cüret etmesin. Ben bunu rica ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı ve Meclis çatısı altında bütün vekiller… Türk’tür, Kürt’tür, Arap’tır, Çerkez’dir, diyerek kimse bu konuyu farklı yere çekmesin. Bu acı herkes için acıdır. Ateş, yüreği yakıyor. Ayrım yapmadan bu konunun üzerine gidilsin.”

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 9 ay Önce

1-Bu ülke halkları üç kesime ayrılmış
2- Bu ülke hukuku ikiye ayrılmış.
1- Cumhur ittifakı
2- Millet ittifakı
3- HDP,ve bileşenleri
2- Hukuk sadece HDP ve bileşenlerine uygulanmaz.
A- Kürt çocuk,yaşlı,genç,kadın fark etmeden zırhlı araçlar altına alınarak öldürülür
B- Kürt çocuk,yaşlı,genç ve kadın fark etmez silahlı güçler tarafından öldürülür
C-Kürt ölüsüne mezar yeri verilmez,mezarda olanlar çıkartılır kaldırım altına gömülür,Kürtün ölüsü değersiz yaşayanı haindir.
D- Kürt kadınına tecavüz eden yargılanmaz,korunur.
E- Kürt seçme ve seçilme hakkına sahip değil
F- TURAN hayali İHVAN biriliği Kürtün olmadığı bir yaşam hedefdir.

SIRADAKİ HABER