İnce: 'Ekonomi dip yapacak ve oylar CHP’ye akacak' görüşüne katılmıyorum

Muharrem İnce, gündeme ilişkin açıklama yaptı

İnce: 'Ekonomi dip yapacak ve oylar CHP’ye akacak' görüşüne katılmıyorum

CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Döviz kurlarında yaşanan hareketliliğe değinen İnce, "Şuna katılmıyorum: Ekonomik kriz var, şimdi faturalar ödenmeyecek. Kışın bitiminde ekonomi dip yapacak ve oylar CHP’ye akacak. Bu hayal. Sen gereğini yapmalısın" dedi.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'ya konuşan Muharrem İnce, Mart 2019'da yapılacak seçimlerde davet gelsin veya gelmesin CHP için çalışacağını söyledi.

Döviz kurlarında yaşanan hareketliliğe de değinen İnce, şunları söyledi:

Şuna katılmıyorum: Ekonomik kriz var, şimdi faturalar ödenmeyecek. Kışın bitiminde ekonomi dip yapacak ve oylar CHP'ye akacak. Bu hayal. Sen gereğini yapmalısın. Türkiye'de demokrasi yok diyorsak, önce CHP'de demokrasiyi var etmeliyiz.

 ‘Benim partim 259 bin kişinin önüne sandığı koydu buradan aday çıkardı' dersek inandırıcı oluruz. İstanbul'da 259 bin kişi adayı seçtiğinde onu ben seçtim diyecek, benim adayım diyecek. Atama birisi olmayacak. Biz çıkış olabiliriz. Nefes aldırabiliriz, Türkiye'ye de partiye de.

Muharrem İnce, AKP'nin İstanbul ve Ankara'yı kaybetmesi durumunda genel seçimin öne çekilebileceğini iddia etti.

ERKEN GENEL SEÇİM İDDİASI

İnce, şunları söyledi:

Her an genel seçim de olabilir yerel seçimden sonra. İstanbul'u ve Ankara'yı kaybetmiş bir AKP'yi düşünebiliyor musunuz? Kaybettiği zaman ekonomik krizin etkilerinin kış sonundaki ağırlığını da düşündüğümüzde her tür şeye hazırlıklı olmak lazım. Bütün bunların yapılabilmesi için örgütün harekete geçirilmesi lazım.

‘AKP PARA  OLMAYAN BİR ŞEYİ AFFETMEZ’

“Af konusunda MHP yanlış yapıyor bence. AKP’nin bir şeyi affedebilmesi için işin içinde para olması lazım. Para yoksa af yoktur. İmar affının içinde para vardı. Askerlik affının içinde para vardı. Para yoksa AKP o işi affetmez. MHP işin içine para katarsa bir yerden AKP onu çıkaracaktır. Paradan başka hiçbir şeye af getirmezler. Parlamentoların varlık sebebi bütçedir. Parlamentonun bir numaralı görevi bütçedir. Yakında bütçe gelecek. Tek adam yapacak. Meclis’te tartışılmayacak. 81 milyonun vergileri bir kişinin elinde. Türkiye’nin en önemli konusu budur.”

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER