İmamoğlu'nun 8 Mart paylaşımı sonrası İyi Parti ilçe başkanları olağanüstü toplandı

İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü paylaşımında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın isimlerini yazmıştı.

İmamoğlu'nun 8 Mart paylaşımı sonrası İyi Parti ilçe başkanları olağanüstü toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle attığı tweete İyi Parti'den tepki gelmeye devam ediyor. 39 ilçe başkanı ile acil toplantı yapan İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, toplantıda ilçe başkanlarının tweetden rahatsızlık duyduğunu belirtirken, İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nu arayarak partideki rahatsızlığı aktardığı öğrenildi.

İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü paylaşımında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın isimlerini yazması İyi Parti tarafında tepkiyle karşılandı. 

İyi Parti’nin İstanbul’daki il ve ilçe yöneticileri başta olmak üzere büyük bir kesim atılan mesajda düzeltilmeye gidilmesini istedi. İmamoğlu’nun mesajına İyi Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu da tepki gösterirken, İstanbul’da 39 ilçe başkanını dün 8 Mart etkinliklerinin ardından durum değerlendirmesi için acil toplantıya davet ettiği öğrenildi.

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre, İl Başkanlığı’nda saat 16.00 sıralarında gerçekleşen toplantı yaklaşık 1,5 saat sürdü. Görüşmede tek tek söz alan ilçe başkanları rahatsızlığın 8 Mart kutlaması olmadığı, HDP yönetiminin terörle arasına bir mesafe koyamamasından duyulan rahatsızlığın bilinmesine karşın böyle bir mesaj paylaşımının yapılması olduğunu dile getirdi.

KAVUNCU: DOĞRU BULMADIK 

Ayrıca ilçe başkanları parti örgütünden çok sayıda mesaj ve telefon aldıklarını belirttiği ve bu durumun bir kez daha yaşanmaması için gerekli diyalogların kurulmasını talep ettiği öne sürüldü. İlçe başkanlarının konuşmalarını tek tek dinleyen Kavuncu’nun “Millet ittifakı önemli. CHP ve biz ayrı partileriz fakat ittifakı önemsiyoruz. Öte yandan doğruya doğru yanlışa yanlış demeliyiz. Ekrem Bey’in Genel Başkanımız Meral Akşener ile HDP Genel Başkanının ismini yan yana getirilmesini doğru bulmadık” dediği kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, Buğra Kavuncu’nun teşkilatın tepkisini ve duyduğu rahatsızlığı yaptığı telefon görüşmeleri ile İmamoğlu’nu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na ilettiği, teşkilatın durumdan rahatsız olduğunu ve hassasiyet taşıyan bu konularda daha dikkatli olunması gerektiğini söylediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 19:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER