İmamoğlu'ndan kayak tatili açıklaması

'Kayak yapmak zil takıp, oynamak değil; Elazığ'daki sorumluluklarımı yerine getirdim'

İmamoğlu'ndan kayak tatili açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eleştirilere neden olan Erzurum’daki tatilinin son gününde konuştu

Elazığ depreminin ardından Erzurum’da ailesiyle kayak tatili yaptığı için eleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tatilinin son gününde gittiği Yakutiye CHP İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu.

Bina önünde kendisini alkışlarla karşılayan partililerle tek tek tokalaşan İmamoğlu, “Her zamanki dobralığımız, titiz ve temiz ruhumla anlatacağım. Yetmezse basın mensupları soru sorarlar” diye başladığı konuşmasında şunları söyledi:

400 GÜNDE 8 GÜN TATİL YAPTIM

Son 400 günde aileme, bu tatil dahil sekiz gün ayırabildim. Şimdi ben anlıyorum, Ekrem İmamoğlu bir gün de tatil yapsa konuşacaklar, iki gün de. Canı yananlar var. İstanbul Belediyesini kaybetmenin bazı insanlara verdiği rahatsızlık var. Vatanım, bayrağım, inancım ve ailem. Ailem, benim kutsalım. Aileme başka bir değer veririm. Çocuklarımı siyasi manzarama sokmam. Eşim, çocuklarım, kendi varlıklarını sürdürsün isterim. Benim çocuklarıma vakit ayırmam lazım. Hayat gelip geçiyor. Sekiz yaşındaki kızımın çocukluğunu ıskalayamam. Ergenlik çağını yaşayan oğlumun bu çağlarını ıskalayamam. O çocuğun ruhunda bu eksikliği yaşatan baba olmak istemem. Bir arada olmak, iki-üç gün buluşmak baba olarak sorumluluğum.

GÜNÜ ELAZIĞ’DA GEÇİRDİK

Geçerken depreme uğradı’ gibi komik, anlaşılmaz, üzücü ifadeler oldu. Ben yas tutmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen insanım. İnsanların acısını paylaşmanın ne demek olduğunu bilen insanım. Depremin haberini alır almaz, koşup AFAD’a giden biriyim. Ben gittiğimde vali bey ordaydı tek başına. Ne yapmamız gerekir noktasında, dört-beş saatini AFAD’da geçiren belediye başkanıyım. 200’ün üzerinde personel, 27 aracı hemen yola çıkardık. Ben de ertesi sabah Elazığ’a geldim. O gün eşim ve çocuklarımla 25 gün önce planladığımız Erzurum tatiline başlayacaktık. Eşim de benimle beraber geldi. O günü Elazığ’da geçirdik. Ekiplerimiz nerede, nasıl çalışıyorlar, onu inceledik. İnsanların acısını hissetmeye çalıştık. Saat 23.00’e kadar sahadaydık.

TUNCELİ’YE GİTTİM

Gece Elazığ’da kaldım. Ertesi sabah ayrılıp Pertek ilçesine ve Tunceli’ye gittim. Orada bir süredir kayıp olan Gülistan kızımızın ailesini ziyaret ettim, acılarını paylaştım. Pülümür’e gittim, akşamında da Erzurum’a vardım. 27, 28, 29 Ocak günlerini Erzurum’da, Palandöken’de geçirdim. Ben yürümek gibi, koşmak gibi kayağın da spor olduğunu biliyorum. Kayak, zil takıp, oynamak değil. Üç gün boyunca eşim ve çocuklarımla spor yaptım, sohbet ettim, dertleştik, paylaştık. Ben Elazığ’daki sorumluluklarımı yerine getirdim.”

‘BUGÜN GÖREVİMİN BAŞINDA OLACAĞIM’

Palandöken’deki tatilini paylaşmak istemediğini, ancak kendisiyle fotoğraf çektirenlere yönelik çirkin yorumlar ve tepkiler üzerine Erzurum’da olduğunu paylaştığını anlatan İmamoğlu, bugün akşam saatlerinde görevinin başında olacağını kaydetti. İmamoğlu, İstanbul’un önemli sorunları olduğunu ve konuşmak için de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan randevu istediğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul’un deprem sorunu var. Seçildiğimin ikinci haftasından itibaren bunu istiyorum. Başkaları kanal konuşmak istiyor, ben hala depremi konuşmak istiyorum. 100 binlerce insanımızın canı tehdit altındadır. 500- 600 milyar dolar İstanbul depreminin Türkiye’ye bedeli olur, diyorum. Ekonomik etkileri, moralsizlik, motivasyon, bütün ticari unsunlar, turizm yıllara sarih etkileri 500- 600 milyar doları bulur. Sayın Cumhurbaşkanı’na milyonlarca Türkiye insanı oy verdi, bana da milyonlarca İstanbullu oy verdi. Deprem işini 5 yılda çözeriz. Bütün kaynakları seferber edersek ülkem adına ben hazırım.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER