İmamoğlu: Bundan sonra havai fişek görünce aklımıza Sakarya gelecek, artık İstanbul'da kullanmayacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kars Belediyesi doğayı kirlettiği ve canlıların ölümüne neden olduğu gerekçesiyle havai fişek gösterileri düzenlememe kararı almıştı

İmamoğlu: Bundan sonra havai fişek görünce aklımıza Sakarya gelecek, artık İstanbul'da kullanmayacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sakarya'da meydana gelen iki ayrı patlamada 9 kişinin hayatını kaybettiği olaylara ilişkin olarak, artık İstanbul'da havai fişek kullanmayacaklarını söyledi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir telefon konuşması gerçekleştirdiğini açıkladı.

Işık kişisel Twitter hesabında şunları yazdı:

"Az önce İstanbul BB Başkanı Ekrem İmamoglu ile konuştum "Bundan sonra havai fişek görünce aklımıza Sakarya gelecek. Öyle bir acı ki bu hiçkimsenin görmek isteyeceğini de sanmıyorum. Bizim için de bitmiştir. Artık İstanbul'da kullanmayacağız" dedi. @ekrem_imamoglu"

İZMİR VE KARS’TA YASAKLANMIŞTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kars Belediyesi, etkinliklerde havai fişek kullanmama kararı aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediyelerine havai fişek kullanmama çağrısı yaparken Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen "Bizim zevkimiz için hiç bir canlının ölümüne izin veremezdik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 17:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
İmam Ahmet
İmam Ahmet - 12 ay Önce

Havayi fişek zarardan ibarettir Bütün canlılar doğa çevre atmosfer dünyamız için mütiş bir karar Yılbaşı oturup çay içmek sohbet tutmak anılar şiirler yazmak kadar güzel birşey olamaz imam oğluna bütün canlılar adına tşkurlerimi şükranlarımı sunuyorum sağ ol var ol

SIRADAKİ HABER