İmamlardan RTÜK'e 'Güldür Güldür kaldırılsın' talebi

'Türk milletinin dini değerleriyle dalga geçiliyor'

İmamlardan RTÜK'e 'Güldür Güldür kaldırılsın' talebi

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, 'Güldür Güldür' programında, skeçteki rol gereği imam kostümüyle sahneye çıkan karakterlerden birinin küpeli olması ve parmak arası terlik kullanmasına tepki göstererek, "Kanal yetkililerinden bu sözde zavallı programı kaldırmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, Show TV'de yayınlanan 'Güldür Güldür' adlı programda sarık ve cübbe giyilerek din, din görevlileri ve dindarların alaya alındığını savumarak tepki gösterdi.

Konuyla ilgili konuşan Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, skeç için "Bu hadsizliktir, saygısızlık ve edepsizliktir protesto ediyoruz. Milli manevi ve bizi biz yapan değerlerimizi aşağılayan aşağılıkları kınıyor ve dindarlardan özür dilemeye davet ediyorum" dedi.

'TÜRK MİLLETİNİN DİNİ DEĞERLERİYLE DALGA GEÇİLİYOR'

"Güldür Güldür Show programında sözde sanatçının birine imam kostümü giydirilerek kulağında küpesi ayağında parmak arası terlikle, imam görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak Türk milletinin dini değerleriyle dalga geçiliyor" diyen Şanlı, Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak RTÜK’ü göreve davet ettiklerini belirtip şu ifadeleri kullandı:

'RTÜK HER ZAMANKİ GİBİ UYUYOR' 

"Bir imamın namaz kıldırma esnası haricinde, sarık cüppe giyip dolaşması dahi kanunen yasak. Tüm camia olarak, güya, birkaç kişiyi güldürme adına, bu tür soytarılık gösterileri yapanları, buna göz yuman TV kanallarını şiddetle uyarıyor ve kınıyorum.

Kanal yetkililerinden bu sözde zavallı programı kaldırmalarını bekliyoruz. Müslüman milletimizin gözünün içine baka baka değerlerimiz ayaklar altına alınıyor adına da show denilerek kahkaha attırılıyor.

Müslüman bir ülkede Müslümanlar için Peygamber mesleğinin varisi konumundaki din görevlisinin camide Cemaate namaz kıldırırken giydiği elbiseyi TV’de show malzemesi yaparak Türk milletinin dini değerlerini ve dini inançlarını bazı alçak herifler alaya alıyor. RTÜK ise her zamanki gibi uyuyor. RTÜK’ü dini değerlerimize yapılan hakaret karşısında göreve davet ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 21:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 ay Önce

Şarlatan familyasi zavali insanlari din somurusu yaparak tv lerde kıçınızı yırtıyorsunuz örnek deniz feneri allah sizi af etmeyecek cunku birer saray itleriziniz tıpkı taptiginiz karnınızı doyuran serefsiz alcak gibi kuran elinizde dini somuren tecav

SIRADAKİ HABER