İlahiyatçı Cemil Kılıç: Diyanet Başkanı'nın İngilizlere bir sempatisi olabilir mi acaba

"Ayasofya ile birlikte İstanbul'daki tüm camilerin anahtarını işgal kuvvetlerine teslim eden Vahdettin'e lanet okuyun. Utanmazlar!"

İlahiyatçı Cemil Kılıç: Diyanet Başkanı'nın İngilizlere bir sempatisi olabilir mi acaba

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ayasofya'da kılınan ilk namazda Osmanlı'daki kılıç geleneğini devam ettirerek minberde kılıçla hutbe okumasına tepkiler sürüyor.

İlahiyatçı Cemil Kılıç, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın cuma hutbesinde, "Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedileni çiğneyen lanete uğrar" ifadelerine atıfta bulunarak bir paylaşım yaptı.

Kılıç, şu ifadeleri kullandı:

"Ayasofya da dahil İstanbul'daki tüm camiler 4 yıl 10 ay 23 gün İngiliz işgali altında kaldı. Bu konuda tek söz etmeyen Diyanet Başkanının İngilizlere bir sempatisi olabilir mi acaba diye düşünüyorum. İngiliz'e söz yok ama işgali bitiren Atatürk'e dil pabuç gibi."

'VAHDETTİN'E LANET OKUYUN, UTANMAZLAR'

Kılıç dünkü paylaşımında da "Atatürk'e değil basiretsizlik ve ihaneti nedeniyle İstanbul'un yıllarca işgal altında kalmasına sebep olan, Ayasofya ile birlikte İstanbul'daki tüm camilerin anahtarını işgal kuvvetlerine teslim eden Vahdettin'e lanet okuyun. Utanmazlar!" demişti.


YORUM EKLE
YORUMLAR
kılıç eskide kaldı
kılıç eskide kaldı - 4 ay Önce

iran komutanı öldürüldüğünde iran ruhani lideri cuma hutbesi kaleşnikofla çıkmıştı.bizimkilerin amacı islami tabandan oy aldıkları için islami tiyatro oynuyorlar gerçekte islamla alakaları yok islamda hak için savaşılır batıl için savaşılmaz ama bunlar batıl için savaşıyor.

SIRADAKİ HABER