İki polisin öldürülmesini HPG üstlendi

HPG, 2 polisin Suruç katliamına misilleme olarak Apocu Fedai Timi tarafından öldürüldüğünü duyurdu

İki polisin öldürülmesini HPG üstlendi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bu sabah iki polisin öldürülmesini PKK’nin askeri kanadı Halk Savunma Güçleri (HPG) üstlendi.

HPG Basın İrtibat Merkezi’nden yapılan açıklamada “22 Temmuz günü bir Apocu fedai timi, Suruç katliamına misilleme olarak bugün sabah 06.00 sularında Ceylanpınar’da DAİŞ çeteleriyle işbirliği içinde olan iki polise karşı bir cezalandırma eylemi gerçekleştirmiştir” denildi.
HPG’nin açıklamasında “Gerçekleştirilen eylem sonucunda Feyyaz Özsahra ve Okan Acar isimli polisler öldürülürken, öldürülen polislerin silah ve kimliklerine el konulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, aynı evde kalan iki çevik kuvvet polisinin kafalarına kurşun sıkılmış olarak ölü bulunduğu açıklamıştı.
Hayatını kaybeden polislerden birinin terörle mücadele şubesinde çalıştığı, diğerininse çevik kuvvet polisi olduğu öğrenilmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 3 yıl Önce

AREZ HEWAL YAKIŞTI MI ŞİMDİ BİZE BİR ÖLÜME SEVİNMEK.NERDE KALDI BİZİM İNSANLIĞIMIZ . ÖLÜME SEVİNMEK ÖLDÜRMEK KADAR YALNIŞ. LÜTFEN HEWAL YORUMUNU SİL. YAKIŞMAZ BİZİM GİBİ YURTSEVERLERE BİZİM MÜCADELEMİZ BU YORMU KABUL ETMEZ.ACIMIZI SEVİNEREK DİNDİREMEYİZ.