İki oğlu madende kalan baba: Devlet buraya gövde gösterisine gelmiş!

Baba Şükrü Haznedar, 'Çıkardıkları yasaların arkasında durmuyorlar' diyerek devlet yetkililerine tepki gösterdi...

İki oğlu madende kalan baba: Devlet buraya gövde gösterisine gelmiş!

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madende iki oğlunun olduğunu belirten madenci yakını Şükrü Haznedar, “Allah’tan ümit kesilmez ama devlet buraya gelmiş, bomboş gelmiş, sadece gövde gösterisi” diyerek tepki gösterdi.

Madende mahsur kalanlar arasında Ali ve Kerim Haznedar isimli iki oğlunun olduğunu ifade eden baba Şükrü Haznedar, “Saat 12.00’de olmuş olan olay, hani bir gram su çıkmış mı buradan? Halen daha çıkmıyor su. Vatandaşın gönlünü almak için başka bir şey değil. Varsa da gitti onlar, yoksa da gitti. Antalya’dan geldim, iki oğlum var, diyecek bir şey yok. Çıkardıkları yasaların arkasında durmuyorlar” dedi.

Çalışmaların yavaş yürüdüğünü kaydeden Haznedar, “Bunlar zenginlerin peşinde, bunlar koltuklarının davasında. Vatandaş ölmüş kalmış, umurlarında değil. Kurtulma ihtimalleri yok, buranın mühendisi kimse en büyük hata onun” ifadelerini kullandı. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2014, 09:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
nİZAMETTİN AKTAŞ
nİZAMETTİN AKTAŞ - 4 yıl Önce

...devlet aklı yep gövde gösterisi ile iki işi birlikte yaptı. bir etrafta olan bitene göz dağı vermek,güçün üstünlüğünü göstermek,iki oluşaçak alehte söz ve davranışa alan daraltmak. çünkü devleti temsilen orada olan akıl tutulmasının sonucudur. devlet aklı insana dari ne varsa yok saymadan başlıyor. bu devlet ve devlet aklı insana dair bir düşüncenin ürünü olsa idi 13 yıldır hükümet olan akpve 34 yıldır yürürlükte bulunan darbe anayasası bu günkü ölümlerin baş sebebidir. bu gün hdp ,hariç dün bdp hariç meçliste bulanan partilerin tümü evrensel hukuku bu halka reva görmemesinin sonucunu yaşıyoruz. evrensel hukuk yaşamımıza dağse idi. ilo hukuku işletilir,her iş koluna göre iş güvenliği işiçi sağlığı başat hukuk olarak çalışma alanlarında olmazsa olmaz olurdu. ancak 12 eylül hukukve zorba bir anayasa ve anayasa ile toplumu havuca hasret bırakan,sırtında sopa kıran hükümetler ölümlerin acısını bile yaşatmaya izin vermiyorlar. somada yaşandı ölüleri parca parca teslim ettiler.