İki GSM operatörü yarın zamlı tarifeye geçiyor

Konuşma zamlanıyor

İki GSM operatörü yarın zamlı tarifeye geçiyor

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, yaklaşık 50 milyon abonesi bulunan iki GSM operatörünün 15 Ağustos'tan itibaren zamlı tarifeye geçeceğini söyledi.

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun 1 Nisan 2014'te aldığı kararla 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere azami görüşme ücretinin dakikasının 46,25 kuruş olduğu belirtti.

Ağaoğlu, bu çerçevede yaklaşık 50 milyon abonesi bulunan iki GSM operatörünün 15 Ağustos 'tan itibaren zamlı tarifeye geçtiğini söyledi.

TÜDER Genel Başkanı, bir GSM operatörünün abonelerine gönderdiği kısa mesajla 15 Ağustos'tan itibaren görüşme ücretlerine yüzde 5,37 oranında zam yaptığını, görüşme dakika ücretinin 43,89 kuruş yerine 46,25 kuruş olarak yansıtılacağını bildirdiğini kaydetti.

Paketsiz abonelerin, kullanımlarını mevcut tarifeleri üzerinden yaptıklarından fiyat artışından etkilenmeyeceğini vurgulayan Ağaoğlu, "Aboneler yükleme yapmazsa azami fiyat üzerinden konuşacak. Bu durumda kullanmakta olduğu hattında paket tarifesi olmayan aboneler de azami fiyat uygulandığı için bu zamdan etkilenmiş olacaklar" dedi.

GSM operatörlerinin kendi ödemelerine bağlı olarak zam yoluna gittiğini ve tüketiciyi mağdur ettiğini ifade eden Ağaoğlu, "Tüketicilerin yüksek faturalara karşı korunmasına ve sektördeki teknolojik gelişmelerin sağladığı maliyet düşüşlerinin tüketicilere yansıtılmasına yönelik düzenlemelere ihtiyaç var. Teknoloji çok gelişti ve görüşme maliyetleri düştü. Fiyat düşüşü olması gerekirken zam yapılıyor" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 09:55
YORUM EKLE