Iğdır'da belediye başkanı tutuklandı

Hoşhaber Belediye Başkanı Ali Çam, "terör örgütüne yardım ve yataklık ve finans sağlama" iddiası ile tutuklandı

Iğdır'da belediye başkanı tutuklandı

Iğdır'ın Hoşhaber Belediye Başkanı Ali Çam, Belediye Başkanvekili Kasım Ağgün ve muhasebe memuru, "terör örgütüne yardım ve yataklık ve finans sağlama" iddiasıyla tutuklandı.

Iğdır Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Hoşhaber Belediye Başkanı Ali Çam, Belediye Başkan vekili Kasım Ağgün, Başkan Yardımcısı Nurcan Param, muhasebe memuru Oruç Akaras, şoför Y.Ç, meclis üyeleri M.E.Y, H.T, M.U.A ve A.K. ile B.K, S.P, E.E, S.Y. F.Ç. ve B.K, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan Belediye Başkanı Çam, Başkanvekili Ağgün, muhasebe memuru Akaras, "terör örgütüne yardım ve yataklık ve finans sağlama" iddiasıyla tutuklandı.

Mahkeme, Başkan Yardımcısı Nurcan Param, şoför Y.Ç, meclis üyeleri M.E.Y, H.T, M.U.A, A.K. ile diğer zanlılar B.K, S.P, E.E, S.Y, B.K. ve F.Ç'yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

NE OLMUŞTU?

Hoşhaber Belediye Başkanı Ali Çam, 2015 yılının ekim ayında, "bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonları engellemek" amacıyla ağustos ayında Ağrı Dağı'ndaki Korhan Yaylası'nda sözde "barış çadırı" kuran kişilere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Çam, sözde "barış çadırı" ile ilgili dün görülen mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, "PKK terör örgütüne finans sağladıkları" iddiasıyla tekrar gözaltına alınmıştı 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER