Iğdır Belediye Eşbaşkanı Çelik serbest bırakıldı: Gasp edilen bir koltuk ve bir binadan ibarettir

Iğdır'da Belediye Eşbaşkanı Eylem Çelik bugün serbest bırakıldı

Iğdır Belediye Eşbaşkanı Çelik serbest bırakıldı: Gasp edilen bir koltuk ve bir binadan ibarettir

Yerine geçen hafta kayyım atanan ve 5 gündür gözaltında olan Iğdır Belediyesi Eşbaşkanı Eylem Çelik serbest bırakıldı.

5 gün İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Çelik, işlemlerinin ardından sabah saatlerinde savcılık ifadesi için adliyeye getirildi. İfadesi alınan Çelik, sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

AYNI İDDİALARLA SUÇLAMA

Çelik, hakkında yürütülen soruşturmada daha önce “örgüt üyeliğinden” yargılanan beraat eden ya da yargılanması devam eden kişilerle yaptığı telefon görüşmelerinin kendisine suç unsuru olarak yönetildiğini ifade etti.

Çelik’e dün tutuklanan Eş Başkan Yaşar Akkuş’a da yöneltilen HDP Iğdır İl örgütü tarafından düzenlenen yemeğe katılması suç unsuru sayıldı.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET TOPLANTISI SUÇ KONUSU

Çelik, kendisine yöneltilen bir başka suçlama konusunun ise partisinin düzenlediği kadına yönelik şiddet toplantısına katılması olduğunu belirtti.

Eş Başkanlığının da suç unsuru yapıldığını ifade eden Çelik, bu suçlamaya karşı ise, “Eş başkanlığın yasal olan, partimin tüzüğünde var olan bir husus olduğunu, buna bana suç işlemişim gibi yönetilemeyeceğini ifade ettim” diye konuştu.

‘HALKIN İRADESİNİ GASP EDEMEZLER’

Çelik kayyımlara ilişkin de “2018 sonlarında dahi İktidar, ‘seçime boşuna girmeyin kayyım atacağız’ diyordu. Kayyım atamaları beklediğimiz ve hazır olduğumuz bir durumdu. Gasp edilen bir koltuk ve bir binadan ibarettir, onun haricinde halkın iradesini gasp edemezler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER