İdlib'de hayatını kaybeden asker sayısı 6'ya yükseldi

3 askerin kimliği belli oldu

İdlib'de hayatını kaybeden asker sayısı 6'ya yükseldi

Millî Savunma Bakanlığı, İdlib'de çıkan çatışmada 5 asker ve 1 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye ordusunun rejim yaptığı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 6’ya yükseldiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza Rejim tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir.

Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedefler ateş altına alınmaya devam edilmektedir.

Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

3 ASKERİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

İdlib'de hayatını kaybeden 5 asker ve 1 sivil personelden 3'ünün kimliği belli oldu.Askerlerin isimleri, Piyade Uzman Çavuş Serkan Deprem, Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Orhan, Piyade Uzman Onbaşı Onur Şükrü Özler olarak duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 17:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER