İçişleri Bakanlığı'ndan Musa Orhan açıklaması

Açıklamada Tele 1'e dava açılacağı belirtildi

İçişleri Bakanlığı'ndan Musa Orhan açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan yaşamını yitiren 18 yaşındaki İpek Er’e yönelik ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile hakkında dava açılan ve dün tahliye edilen Uzman Çavuş Musa Orhan ile ilgili açıklama geldi.

İçişleri Bakanlığı, 18 yaşındaki İpek Er’e yönelik ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile hakkında dava açılan ve dün tahliye edilen Uzman Çavuş Musa Orhan'la ilgili bir açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Kurum içinde yürütülen idari süreçlerin haricinde, adli makamlarca devam eden iş ve işlemlere ilişkin bakanlığımızın herhangi bir yetkisi ve tasarrufunun olması hukuken ve fiilen mümkün değilken, gerek bakanlığımızın gerekse sayın bakanımızın tutuklanma veya adli kontrol kararlarında etki ve müdahalesinin olduğuna dair paylaşımları iyi niyetli olarak değerlendirmemiz, elbette ki mümkün değildir'' denildi.

Açıklamada Tele 1'e dava açılacağı belirtildi. 

Süleyman Soylu, Musa Orhan'ın tutuklanması için yürütülen kampanyayı hedef alarak "Elbette bu olayın bazı çevreler tarafından sürekli gündeme getirilmesinin temel nedeni HDP milletvekilinin ve diğer PKK’lıların yaptıklarının üstünü örtmektir. Tecavüze de şiddete de zerre kadar prim vermeyiz. Her ikisine de tabii ki hayır!," demişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 21:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bossluk
Bossluk - 9 ay Önce

Namussuz soylu birgun en yakinin basini gelirse hic sasirma ayni boksnuz zihniyetinizi skm

İzettın. Biçer
İzettın. Biçer - 9 ay Önce

Hiç. Bir. Siyası. Bu. Şerefsızlıge. Namusluga. Göz. Yumamaz. Altında. Kalır. Adelet. Başka. Yok.

SIRADAKİ HABER