İçişleri Bakanı Soylu: Kuzey Irak'taki Metina bölgesine üs kuracağız

'Kandil'le geçiş hattını kontrol altında tutacağız.'

İçişleri Bakanı Soylu: Kuzey Irak'taki Metina bölgesine üs kuracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP MKYK üyelerine yaptığı sunumda Kuzey Irak'ta devam eden operasyonlar hakkında bilgi verdi. Soylu, "Metina bölgesi önemli bir yer. Tıpkı Suriye’de olduğu gibi, burada üs kuracağız ve bölgenin denetimini yapacağız" dedi.

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayacaoğlu'nun haberine göre, Soylu, FETÖ operasyonlarının artmasının nedeninin, ankesör soruşturmaları kapsamında Türkiye genelinde tarama yapmaya başlanmasından kaynaklandığını söyledi. Soylu, daha önceki operasyonların İstanbul, Ankara ve İzmir’deki TSK mensuplarının ankesör telefon bağlantılarını inceleme sonucunda yapıldığını hatırlattı. Soylu “Son dönemlerde ortaya çıkartılan yeni kripto FETÖ’cülere yönelik operasyonlar, ankesörlü telefon konuşmalarına ilişkin taramayı tüm Türkiye’ye yaymaktan kaynaklanıyor. Daha önce İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ankesör konuşmalarını incelemiştik. Artık tüm illeri bu kapsama aldık. Türkiye genelindeki tüm ankesörlü konuşmalar taranmaya başladı. Son dönemde artan operasyonlar da ve gözaltılar da bu yeni çalışmadan kaynaklanıyor” dedi.

'KANDİL'LE GEÇİŞ HATTINI KONTROL ALTINDA TUTACAĞIZ' 

Kuzey Irak'taki Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'deki PKK hedeflerine yönelik son operasyonlar hakkında da bilgi veren Bakan Soylu “Kuzey Irak’taki operasyonlar sürecek. Metina bölgesi önemli bir yer. Tıpkı Suriye’de olduğu gibi, burada üs kuracağız ve bölgenin denetimini yapacağız. Bu bölge Kandil’e geçiş hattı, bu hattı kontrol altında tutacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 16:30

YORUM EKLE
YORUMLAR
yok böyle bir şey
yok böyle bir şey - 2 hafta Önce

valla kusura bakmasınlar sınırın bu tarafında türkiye haklı ama karşı tarafına geçerseler karşı taraf haklı. heralde bu akp pkk ya diyor eskiden iyiydik sizin sayenizde milleti kendimize bağlıyorduk şimdi niye bize saldımıyorsunuz bizim için gündeme malzeme vermiyorsunuz diye kapılarını çalıyor anlaşılan

Vatandas
Vatandas - 2 hafta Önce

Turkler kürtler bir birini öldurmesi en buyuk hatadir Kimsenin umrunda deyil Kendinde biliyorsun cözumde deyil Dunyanin gözu önunde Turkiye Adina irak ezidileri Suriye kürtlerine saldirdiniz Sadece Turkiyeyi zan altinda biraktiniz En buyuk kötulugude kürtlere deyil Turklere Turkiyeye yaptiniz Allah kahr etsin keske böyle olmasaydi

SIRADAKİ HABER