İBB, TÜRGEV'e 'çalışıyor:' Kiralanan dokuz binadan dördü TÜRGEV'e tahsis edildi

İBB, kiraladığı dokuz binadan dördünü Bilal Erdoğan yönetimindeki TÜRGEV'e tahsis etti

İBB, TÜRGEV'e 'çalışıyor:' Kiralanan dokuz binadan dördü TÜRGEV'e tahsis edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) öğrenci yurdu olarak kullanılmak üzere kiraladığı dokuz binadan dördü, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV’e tahsis edildi.

Diken'in haberine göre, İBB meclis toplantısında alınan kararla diğer binalardan ikisi Türkiye Gençlik Vakfı’na, birer bina ise Ensar Vakfı, İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı ve Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na verildi.

BELEDİYE TÜRGEV’İN FİNANSÖRÜ GİBİ

Şişli’de iki binayla, Avcılar ve Fatih’te bulunan birer binanın TÜRGEV’e tahsis edilmesine ilişkin oylamada CHP ret oyu kullandı.

Oturumda söz alan hukuk komisyonu üyesi CHP’li Erhan Aslaner, TÜRGEV’in Kredi Yurtlar Kurumu’na paralel bir yapı haline geldiğini savundu. Aslaner, “Büyükşehir Belediyesi TÜRGEV’in bir finansörü haline gelmiş bulunmaktadır. Kamu kaynaklarının bu şekilde vakıflara aktarılması vicdanınıza sığıyorsa bizim söyleyecek fazla bir şeyimiz yok” dedi.

Meclis komisyon raporuna göre vakıflara tahsis edilen binalar şöyle:

1. Şişli Dereboyu Caddesi No:114 adresinde bulunan ve İBB tarafından kiralanan binanın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın kullanımına sözleşme süresince tahsis edildi.

2. Avcılar eski Londra asfaltı Caddesi No:142 adresinde bulunan ve İBB tarafından kiralanan binanın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın kullanımına sözleşme süresince tahsis edildi.

3. Fatih Cemal Yener Tosyalı Caddesi No:10/A adresinde bulunan ve İBB tarafından kiralanan binanın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı’nın kullanımına sözleşme süresince tahsis edildi.

4. Üsküdar Libadiye Caddesi Coşkun Sokak No: 31 adresinde bulunan ve İBB tarafından kiralanan binanın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’nın kullanımına sözleşme süresince tahsis edildi.

5. Maltepe Karayolları Caddesi No:34 adresinde bulunan, 15840 ada, 17 parsel sayılı İBB mülkü taşınmazın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerine konaklama hizmeti sağlamak amacıyla, Ensar Vakfı’nın kullanımına 10 yıl süreyle tahsis edildi.

6. Fatih Büyük Reşit Paşa Caddesi No:12 adresinde bulunan, İBB tarafından kiralanan taşınmazın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerine konaklama hizmeti sağlamak amacıyla Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı ‘nın kullanımına sözleşme süresince tahsis edildi.

7. Şişli Darülaceze Caddesi No:12 adresinde bulunan, İBB tarafından kiralanan taşınmazın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerine konaklama hizmeti sağlamak amacıyla Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın kullanımına sözleşme süresince tahsis edildi.

8. Sarıyer Büyükdere Caddesi 53. Sokak No:13 adresinde bulunan, İBB tarafından kiralanan taşınmazın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerine konaklama hizmeti sağlamak amacıyla Türkiye Gençlik Vakfı’nın kullanımına sözleşme süresince tahsis edildi.

9. Üsküdar Tunusbağı Caddesi Kefçedede Sokak No:23 adresinde bulunan, İBB mülkü taşınmazın, orta ve yükseköğrenim öğrencilerine konaklama hizmeti sağlamak amacıyla, Türkiye Gençlik Vakfı’nın kullanımına, 10 yıl süreyle tahsis edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 09:33
YORUM EKLE