'İBB ABD'den getirilen yönetmene 6 milyon TL ödendi'

Yeniçağ yazarı İBB'nin 15 Temmuz günü Boğaziçi Köprüsü'nde yaşananları beş dakikalık video haline getirilmesi için ABD'den getirilen yönetmene 6 milyon TL ödendiğini yazdı.

'İBB ABD'den getirilen yönetmene 6 milyon TL ödendi'

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel İBB'nin "İBB Yapım İşleri dergisinin tasarım, uygulama ve yayınlama hizmeti" işine 136 bin lira, Dijital yayıncılık, tasarım, uygulama ve yayınlama" işine 135 bin lira, "İstanbul'un turizm dergisinin tasarım, içerik, uygulama ve yayınlama hizmeti" işine 213 bin lira verildiğini yazdı. Ayrıca 15 Temmuz günü Boğaziçi köprüsünde yaşananları 5 dakikalık video ile canlandırmak için ABD'den getirilen yönetmene 6 milyon TL ödendiğini belirtti.

Ağırel'in "İBB'deki veriler bu yüzden mi saklandı?'' başlıklı yazısının bir bölümü şöyle: 

"Daha önce İBB'deki Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın iştiraki olan Medya A.Ş.'nin milyonluk faturasını gündeme taşımıştım.

Söz konusu olayda Medya A.Ş.'nin, 30.10.2018 tarihinde (2018/459917 ihale numarası ile) gerçekleştirdiği "İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Bağlı Birimlerinin Yatırım Org. Tanıtım ve Medya çalışmaları işi" işinden 26.5 milyon kazandığını aktarmıştım.

İş kapsamında "Web Tasarım, Bakım, Onarım, İmaj Film, Video vb." gibi işlerin yaptırıldığını belgeleriyle yazmıştım. Bu iş için bu kadar para ödenir mi? Aklınız alıyor mu? Hal böyle olunca yazım kamuoyunda çok ses getirdi ve birçok haber bülteninde kullanıldı.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ilk yazıma cevap vermişti. Yazdıklarımı doğrulamış, ancak "olay sizin bildiğiniz gibi değil" der gibi bir açıklama yapmıştı. İkinci yazımda sorduğum sorulara ise cevap verilmedi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 20:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Usman
Usman - 1 yıl Önce

Bakın dostlar ,cumhuriyet öncesine gitmeyelim , kuruluştan beri bu devlet denilen organizasyon, kaç tane hırsızını,katilini,soyguncusunu,talancisini ve bu fakir,fukara halkına yalan soyliyenini, zulüm karını hesaba çekti Allah aşkına? kaç tanesini ha, kaç tanesini? Allah rızası için biri söylesin lütfen.benim bildiğim yok.bildiklerim ödüllü.yani bu gariban vatandaşı bu duruma bu gunkuler yalnız mı getirdi?ve bu duzelmiyecek de.bakin ben yaşım gereği yapamam,ama bir genç çıkıp hırsızlarla mücadele partisi kursun ve işi ciddiye alsın bilmem seksen kaç milliyonda kaç tane üye bulur görürsünüz.yazik ama maalesef bu böyle.cok yazık, çok yazık!

SIRADAKİ HABER