Hükümet'ten Emniyet operasyonu: 14 Daire Başkanı alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde atama depremi...

Hükümet'ten Emniyet operasyonu: 14 Daire Başkanı alındı

Emniyet'te deprem devam ediyor. Fethullah Gülen Cemaati'ne yakın bir yapılanma içinde olduğu iddiaları sürekli gündeme gelen Emniyet'e yönelik hükümet yeni bir operasyon yaptı.

İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, Trabzon ve Kocaeli'den sonra İzmir Emniyet Müdürlüğünde de 4 şube müdürü ile 2 ilçe emniyet müdürünün görev yeri değişmişti.

Yeni operasyonda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele gibi tüm kritik daire başkanları değişti.

Emniyet Genel Müdürlüğünde Teftiş Kurulu Başkanlığına 1. Sınıf Emniyet Müdürü Necmettin Emre getirilirken, 13 daire başkanlığına daha atamalar yapıldı. Sadece yakın dönemde ataması yapılan İstihbarat Daire Başkanı değişmedi. Hrant Dink Cinayeti'ndeki rolü tartışma konusu olan Ramazan Akyürek de daha pasif bir göreve atandı.

Buna göre,

-Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Necmettin Emre, Teftiş Kurulu Başkanlığına getirildi.

-Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Musa Tiyek Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığına, 

-Özel Güvenlik Dairesi Başkanı 1.Sınıf Emniyet Müdürü Hacı Yusuf Karababa, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığına getirildi. 

-Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda Başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinden Seyithan Bulu, Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığına,

-Ünal Acar, Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığına,

-Battal Gazi Örümcek, Asayiş Dairesi Başkanlığına, 

-Arif Çankal, Güvenlik Dairesi Başkanlığına,

-Kemal Pelit, Kriminal Dairesi Başkanlığına, 

-Ahmet Karacabey, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığına, 

-Ahmet Kemal Yüzgüleç, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına,

-Murat Kocak, Haberleşme Dairesi Başkanlığına, 

-Hasan Adak, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına, 

-İdris Karabörk, Arşiv ve Dökümantasyon Dairesi Başkanlığına atandı. 

-Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı kadrosunda Merkez Emniyet Müdürü olarak görevli 1.Sınıf Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Koruma Dairesi Başkanı oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2013, 09:19
YORUM EKLE