HÜDA-PAR'lılar BDP'lilere saldırdı iddiası: 1 ölü

Batman'da gerçekleşen olayda 2 kişi de yaralandı…

HÜDA-PAR'lılar BDP'lilere saldırdı iddiası: 1 ölü

Batman'ın İpragaz Mahallesi'ndeki açık havada yapılan düğüne kimliği belirsiz kişiler tarafından otomobilden rastgele ateş edildi. Olayda bir kişi yaşamını yitirirken, 4 kişi de yaralandı. Olayın düğün yakınlarında bildiri dağıtımına engel olunduğu için çıkmış olabileceği iddiaları araştırılıyor.

Batman'ın İpragaz Mahallesi'nin Cizre Caddesi yakınlarında açık havada düzenlenen damat Mehmet Kurt ve Tatvan'dan getirilen ve ismi öğrenilemeyen gelinin düğünü kana bulandı. Düğünün başladığı akşam saat 20.00 sıralarında kimliği henüz bilinmeyen kişiler tarafından bir otomobilden ateş açıldı. Açılan ateşte Cizre Caddesi üzerinde market işleten 28 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Özcan Temel ensesine aldığı kurşunla olay yerinde yaşamını yitirdi. 16 yaşındaki Şükran Akgül, 18 yaşındaki Mert Kasar ve isimleri öğrenilemeyen 2 kişi ise yaralandı. Silahlı saldırı üzerine düğünün yapıldığı alana çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar ilk müdahalenin ardından Batman Bölge Araştırma Hastanesine götürülüp tedaviye alındı.

Silahlı saldırıda ölen genç ile yaralıların tedavi gördüğü Batman Bölge Araştırma Hastanesi önünde toplanan çok sayıdaki düğün davetlisini dağıtmak için de polis havaya ateş etti. Silahlı saldırıyı yapan zanlıların kimliklerini belirlemek için çalışma başlatılırken, olayın düğün yakınlarında bildiri dağıtımına engel olunduğu için çıkmış olabileceği iddia ediliyor.

DİHA: SALDIRANLAR HİZBULLAH YANLILARI

Dicle Haber Ajansı muhabiri, saldırganların ‘Hizbullah yanlısı’ kişiler olduğunu ileri sürdü. HÜDA-PAR üyesi olduğu iddia edilen bir grubun, düğüne yakın bir noktada bildiri dağıtmak istediği; BDP'li olduğu belirtilen bazı gençler ile düğüne gelen bazı davetlilerin buna karşı çıkması üzerine bir otomobilden kalabalığa ateş açıldığı öne sürülüyor. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2013, 21:09
YORUM EKLE