Hüda-Par: Hizbullah PKK'ya karşılık verebilir

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 'Mütemadiyen biri saldırırsa Hizbullah’ın buna cevap vermeyeceğinin garantisi yok' dedi...

Hüda-Par: Hizbullah PKK'ya karşılık verebilir

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Batman’da meydana gelen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, BDP’yi Batman saldırısını Hüda-Par’a yıkmaya çalışmakla eleştirdi. Yapıcıoğlu, bu saldırının partisini yerel seçimler öncesi tasfiye etmek amacıyla düzenlenmiş olabileceğini iddia etti. Yapıcıoğlu, “PKK-Hizbullah çatışması güçlü bir ihtimal değil ama sıfır ihtimal de değil. Hizbullah adına konuşmaya yetkili değilim ama mütemadiyen biri saldırır, saldırırsa Hizbullah’ın buna cevap vermeyeceğinin garantisi yok” dedi.

"PKK MÜTEMADİYEN BİZE SALDIRIYOR" İDDİASI

32. Gün programında Hilmi Hacaloğlu’nun sorularını yanıtlayan Hüda-Par Başkanı, “fütursuzca bize kara çalmaya çalışıyorlar. Ama PKK’dan yapılan açıklamalarda öz savunma birlikleri kurumsallaşmalarıdır deniyor. PKK’nın dilini bilen bunun ne demek istediğini anlar. PKK, 'saldırıya hazır olun bunlara hayat hakkı tanımayın' diyor. Hizbullah adına konuşmaya yetkili değilim ben. PKK-Hizbullah çatışması güçlü bir ihtimal değil ama sıfır ihtimal de değil. Hizbullah adına konuşmaya yetkili değilim ama mütemadiyen biri saldırır, saldırırsa Hizbullah’ın buna cevap vermeyeceğinin garantisi yok. Fakat böyle bir ortam çekmeye çalıştıklarını görüyoruz” diye konuştu.

ALTAN TAN: BİR DERİN EL PKK’YLA HİZBULLAH’I ÇATIŞTIRMAK İSTİYOR

Aynı programda yer alan BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan’ın Batman olayıyla ilgili parti yöneticilerinin erken ve sert açıklama yaptıklarını söyledi:

Tan, “Bir yıldan fazla zamandır bir derin el, bir karanlık el, bölgede PKK’yla Hizbullah’ı çatıştırmak istiyor. Bu sonuca nereden varıyoruz. Mesela Yüksekova’da Müstazaf-Der’in derneği basıldı oradaki bir yöneticisi öldürdü bunun faili çıkmadı. Ondan sonra son dönemde hem Müstazaf-Der’in hem de Hüda-Par’ın merkezlerine Molotof kokteylli ciddi saldırılar oldu” dedi

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2013, 02:40
YORUM EKLE