HSK kararnamesinde ‘Arınç’ın damadı’ detayı

‘FETÖ üyeliği’ iddiasıyla yargılanan Bülent Arınç’ın damadına beraat veren hakim tenzili rütbeye uğrarken, beraat kararına itiraz eden savcı ise terfi ettirildi

HSK kararnamesinde ‘Arınç’ın damadı’ detayı

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın 'FETÖ üyeliği' iddiasıyla yargılanan damadı Ekrem Yeter hakkında beraat kararı veren Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sadık Subaşı, HSK’nın yaz kararnamesi ile tenzili rütbeye uğradı. Mahkeme Başkanı, Yargıtay’a tetkik hâkim olarak atandı.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre beraat kararına itiraz ederek, dosyanın İstinaf Mahkemesine taşınmasını sağlayan Ankara Cumhuriyet savcısı Osman Öztürk ise terfi etti.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Osman Öztürk, Hakim Subaşı’nın Arınç’ın damadı Ekrem Yeter hakkında verdiği beraat kararına “örgüt talimatlarına uygun hareket etmek suretiyle üzerine atılı suçu işlediği” iddiasıyla itiraz etmişti.

ANKARA SAVCISI YARGITAY’A ATANDI

Kararnameyle, 2015 yılından beri aralıksız olarak Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nda görev yapan ve Ankara Adliyesi’nin en kıdemli isimlerinden olan Ankara Cumhuriyet Savcısı Ali Alper Saylan da Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak atandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER