Hollanda'da 3 Türk virüsten öldü

5 Türk ise yoğun bakımda

Hollanda'da 3 Türk virüsten öldü

Hollanda’da farklı hastalıkları bulunan 3 Türk, korona virüsü nedeniyle öldü. Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, ölenlerin, 82 yaşında bir erkek ile 70 ve 66 yaşlarında iki kadın olduğunu söyledi. Büyükelçi Dişli, hayatını kaybedenlerin aileleri ile görüşerek taziyelerini ilettiğini belirterek, ölenlerin dışında 5 Türk’ün de korona virüsünden yoğun bakımda olduğunu söyledi.

Hastalar ile yakından ilgilendiklerini ifade eden Dişli, vefat edenlerin ve hastaların ailelerine her türlü desteğin verildiğini kaydetti. Dişli, ölenlerin cenazesinin Türkiye’ye naklinin mümkün olmadığını belirterek bu durumdan Türk hükümetinin sorumlu olmadığını, Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (IATA) aldığı karar nedeniyle cenazelerin nakledilemediğini söyledi.

Dişli, koronavirüs ölenlerin Hollanda’da mezarlıklarda Müslümanlara ayrılan bölüme defnedileceklerini belirtti. Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) bugün yaptığı yazılı açıklamada, vaka sayısının 534 artarak 2994’e, ölü sayısının ise 30 artarak 106’ya çıktığını belirtmişti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 12:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER