Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Müşteri Hizmetleri

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ücretli karayollarından adından da anlaşılacağı üzere hızlı bir şekilde faydalanmanızı sağlayan oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Müşteri Hizmetleri

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ücretli karayollarından adından da anlaşılacağı üzere hızlı bir şekilde faydalanmanızı sağlayan oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulamanın çalışma şekli ise şu şekildedir; aracınızın plakası ile HGS sistemine kayıt yaptırıyorsunuz. Kayıt işleminden sonra size yapışkanlı bir şerit kart veriliyor. Bu kartı aracınızın ön camına yapıştırıyorsunuz. Ücretli otobanlardan geçerken geçiş noktalarındaki kameralar aracınızda bulunan HGS kartını okuyor ve otoyol ücretini otomatik olarak bakiyenizden düşüyor. Eğer bakiyeniz yetersiz ise plakanıza geçiş ihlali adı altında bir ceza kesiliyor. HGS kartınıza yükleme yaptıktan sonra bu tutar kartınızdan geri alınıyor.

www.hgssorgula.com üzerinden HGS kart işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler gayet güvenli olarak kullanıcıya sağlatılır. Kartınızın bakiyesini sorgulama işlemini yapabilirsiniz böylelikle bakiyenizin az olduğu takdirde yola çıkmadan önce bakiye güncellemesi yapabilir ve geçiş ihlaline tabi tutulmayıp ceza işlemlerinden de kurtulabilirsiniz. Ya da daha önce herhangi bir geçiş ihlali yapmış mısınız onu da öğrenebilirsiniz. Sistem size tam anlamıyla yardımcı bir melek olarak görev yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 23:25