'Hilafet yürüyüşü'nde piyasada görünmeyen polis, BHH yürüyüşüne saldırdı

Polis saldırısının ardından bir kez daha toplanan eylemcilere konuşan Taş, herkesi 17.00’da Galatasaray meydanında buluşmaya çağırdı

'Hilafet yürüyüşü'nde piyasada görünmeyen polis, BHH yürüyüşüne saldırdı

Birleşik Haziran Hareketi'nin "Görülmeyecek Hesap Kalmayacak" sloganıyla Taksim'de düzenlediği eyleme polis plastik mermi ve biber gazı ile saldırdı.

Polise tepki gösteren ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, Hizb-ut Tahrir’in cuma günü Fatih’te yaptığı ‘hilafet’ yürüyüşünü hatırlatarak, "Demokratik hakkımızı kullanacağız. Hizb-ut Tahrir trafiği kapatarak yürürken neredeydiniz," diye sordu.

17.00'DA GALATASARAY'A ÇAĞRI

Polis saldırısının ardından bir kez daha toplanan eylemcilere konuşan Taş, herkesi 17.00’da Galatasaray meydanında buluşmaya çağırdı.

"HİLAFET İÇİN" YÜRÜMÜŞLERDİ


Hizb-ut Tahrir örgütü Fatih’te yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı bir gösteriyle hilafet çağrısı yapmıştı. Fatih Camii’nde cuma namazının ardından toplanan kalabalık, Fevzi Paşa Caddesi’ne inerek trafiği tamamen durdurmuştu.

Siyah beyaz renklerde ‘tevhid’ bayraklarıyla Saraçhane Parkı’na kadar yürüyen grup, ‘Türkiye’den Mısır’a, Endonezya’dan Fas’a, Lübnan’dan Kürdistan’a hilafet, hilafet’ sloganları atmıştı.

Hilafet isteyen grubu karşı herhangi bir müdahalede bulunulmamıştı.

Kaynak: Diken, Sol.Org / Foto: Diken, @yarinhaber

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 16:23
YORUM EKLE