'Hilafet çağrısı' yapan derginin Genel Yayın Yönetmeni Özer'den tepkilere yanıt

Kemal Özer, "Müslümanların birlikteliğini savunmak ne zamandan beri provakasyon sayılıyor?" dedi

'Hilafet çağrısı' yapan derginin Genel Yayın Yönetmeni Özer'den tepkilere yanıt

27 Temmuz tarihli sayısının kapağında, "Hilafet için toparlanın" ifadesi taşınan Gerçek Hayat adlı derginin Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer, eleştirilere yanıt verdi.

Özer, "Müslümanların birlikteliğini savunmak ne zamandan beri provakasyon sayılıyor?" dedi.

Mustafa Albayrak'ın imtiyaz sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer'in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında 'hilafet' çağrısı yaptı.

Derginin kapağına birçok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterirken, AKP'li Mehmet Metiner de tepki gösterenler arasında yer aldı ve kapağın bir siyasi sabotaj olduğunu savundu.

"Ayasofya'nın açılışından sonra bizim mahalleden birilerinin hilafeti bu şekilde gündemleştirmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasetine yönelik bir siyasi sabotaj demek" diyen Metiner, "Hilafet; dinsel değil tarihseldir. Demokratik Cumhuriyet tercihinden şaşmamak lazım. Sonuç hüsran olur" ifadelerini kullandı.

DERGİNİN GENEL YAYIN YÖNETMENİ: BAZI KİMSELER PROVAKASYON YAPTIĞIMIZI İDDİA ETMİŞ

Derginin genel yayın yönetmeni Kemal Özer, tepkilere Twitter'dan paylaştığı mesajla yanıt verdi.

"Bazı kimseler aceleci davranıp Gerçek Hayat'ın pazartesi çıkacak sayısının muhtevasına bakmadan sadece kapağı üzerinden provakasyon yaptığımızı iddia etmiş…" diyen Özer, "Müslümanların birlikteliğini savunmak ne zamandan beri provakasyon sayılıyor?" diye sordu.

"Nasıl Avrupa bir araya gelip bir birlik kurmuşsa, nasıl ki başkaları benzerlerini yapmışsa Dergimiz İslam ülkelerinin bir araya gelmelerini talep etmektedir" diyen Özer şu ifadeleri kullandı:

"Bu da herkesin en temel hakkıdır. Çağrımızın her hangi bir ülke ile alakası yoktur. Yarın dergiyi alıp okuduktan sonra yazdıklarınızı gözden geçireceksiniz. Unutulmamalıdır ki hilafet sadece bir makam değil İslam ümmetinin birliği, birlikteliği, dayanışması demektir."

Kaynak: Gerçek Gündem

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 16:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
ne hilafetiymiş bu
ne hilafetiymiş bu - 10 ay Önce

bizde müslamanız islam birliği olsa iyi olur deriz fakat bu akp mi yapacak şaşarız.yazıya bak artık ayasofay ve türkiye hür diye yazmışlar.ülke bu kadar borçla mı hür biri izah etsin.hadi faraza hilafetle islam ülkeleri bize bağlandı ee biz kime bağlıyız onu desinler hele dolayısıyla bize bağlı islam ülkerinide o borç aldığı efendilerine bağlamış oluyor.bu mudur islam liderliği güldürmeyin adamı

SIRADAKİ HABER