"Hiçbir kurtuluş hareketi IŞİD'le aynı hat üzerine düşmeyi bir kuru özür ile geçiştiremez"

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’den TAK’a sert tepki

"Hiçbir kurtuluş hareketi IŞİD'le aynı hat üzerine düşmeyi bir kuru özür ile geçiştiremez"

Diyarbakır’da 2 polis, 1 teknisyen, 8 sivil olmak üzere 11 kişi’nin hayatını kaybettiği saldırıyı kısa adı TAK olan Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) adlı örgüt üstlendi.

Valilik ve resmi kurumlarca saldırının PKK tarafından yapıldığı iddia edilmiş, ancak IŞİD resmi haber ajansı üzerinden saldırıyı üstlendiğini açıklamıştı.

Saldırı günü HDP eşbaşkanları ve milletvekillerinin de o karakolda gözaltında oldukları ortaya çıkmış gözaltındaki 1 DBP'li de hayatını kaybetmişti.

TAK saldırıyı üstlendiği açıklamada “Bu eylem esnasında DBP Çüngüş ilçe eşbaşkanı Recai Altay hayatını kaybetmiştir. Hedef konumunda olmayan ve orada olacağını bilemeyeceğimiz DBP Çüngüş ilçe eşbaşkanı Recai Altay'ın yaşamını yitirmesinden dolayı üzüntülerimizi belirtiyoruz” ifadelerini kullandı.

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü bu açıklamaya twitter hesabından sert tepki göstererek şöyle yazdı:

“Hiçbir söz, vekillerimiz, eşbaşkanlarımız, yöneticilerimiz ve sivil halkı hedef alan kör şiddeti haklılaştıramaz.

Hiçbir  kurtuluş hareketi IŞİD'le aynı hat üzerine düşmeyi, yaşam hakkını hoyratça çiğnemeyi bir kuru özür ile geçiştiremez.”
 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 13:43

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faqin
Faqin - 4 yıl Önce

Kimin eli kimin cebinde belli aslında Reuters topu iside atıyor PKK taka atıyor devlet PKK nin yaptığıni tespit edince tak diye bir paravan örgüt çıkıyor bu defa

SIRADAKİ HABER