Helikopter destekli DHKP-C operasyonu

Sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar yapıldı…

Helikopter destekli DHKP-C operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 05.30 sıralarında İstanbul genelinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Beyoğlu Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi üzerinde bulunan Okmeydanı Haklar ve Özgürlükler Derneği'ne yapılan baskına Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri de destek verdi.

DHKP-C’ye yönelik olduğu iddia edilen helikopter destekli operasyonda, evin içinde bulunanlar slogan atmaya başladı. Kapıları açmayarak "Baskılar bizi yıldıramaz" şeklinde slogan atılırken, polis ekipleri de 'koç başı' ile kapı kilidini kırıp adrese girdi.

Yine Okmeydanı'nda Sosyal Meskenler sokakta bir eve girildi. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, polis baskın yaptığı adreslerde arama yaptı.

Haklarında yakalama kararı bulunanların da gözaltına alındığı iddia edildi. Baskın yapılan adreslerde bazı belge ve dokümanlara da el kondu.

Gözaltına alınanlar Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi. Bazılarının sağlık kontrolüne çıkartılırken slogan attığı görüldü. Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 16:06
YORUM EKLE