Hekimler Başbakan'ın ruh sağlığından endişeli!

Türk Tabipler Birliği: Başbakan Erdoğan'ın duygu durumundan endişe duyuyoruz.

Hekimler Başbakan'ın ruh sağlığından endişeli!

Türk Tabipler Birliği, Erdoğan'ın Berkin'i terörist itham ederek anne Elvan'ı yuhalatmasından sonra bir açıklama yayımladı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ın Berkin Elvan'ı ‘terörist' ilan ederek Anne Gülsüm Elvan'ı Antep Mitingi'nde yuhalatmasından sonra bir açıklama yayımladı.

TTB'den yapılan açıklama şöyle:

"Gezi olaylarını faiz lobisi çıkardı."

"Dolmabahçe Camii'nde içki içtiler."

"Benim başörtülü bacılarıma saldırdılar."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Direnişi'nden bu yana kullandığı ayrıştırıcı, ötekileştirici, kutuplaştırıcı dili hekimler olarak kaygıyla izliyoruz.

Gaziantep Mitingi'nde Berkin Elvan'la ilgili söylediklerini dinlediğimizde ise dehşete kapıldık.

Normalde hiç kimse çocuklarını kaybetmiş iki aileyi karşı karşıya getirmeye çalışmaz.

Normalde hiç kimse ekmek almaya giderken polis tarafından başından vurulan, 269 gün ölümle pençeleştikten sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki bir çocuğu terörist ilan etmez.

Normalde hiç kimse oyun çağında öldürülen bir çocuğun mezarına konan oyuncak misketleri "demir bilye" olarak çarpıtmaz.

Normalde hiç kimse daha iki gün önce evlâdını toprağa vermiş bir anneyi miting meydanında yuhalatmaz.

Bizler hekimiz.

İnsanın bin bir ruh halini, bin bir duygu durumunu biliriz.

Başbakan Erdoğan'ın duygu durumundan endişe duyuyoruz.

Fevkâlâde endişe duyuyoruz.

Kendisi, çevresi, ülkemiz adına endişe duyuyoruz.

Endişemizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 00:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
leyla banning
leyla banning - 4 yıl Önce

Sizler harikasiniz. Duygularimi aktaramiyacak kadar duygulandim. Iyi ki siler ve sizin gibileri var bu ulkede. Ellerinize ve yureklerinize saglik.

zekô
zekô - 4 yıl Önce

valla bense her firsatta basbakani elestirenlerin ruh halinden endiseliyim. ne cocugu kardesim. bildigin terorist iste onceden daga cikarlardi simdi sehirde dolasiyorlar far bu kadar basit.

ammar hattab
ammar hattab - 4 yıl Önce

Bi gidin allah askına ya bunların hepsi provakasyon adam 265 gundur yoğun bakımdaydı madem niye o zaman kimse bu kadar tepki göstermedi de şimdi herkes öldükten sonra bu kadar tepki göstermeye başladı bunlar seçim,ülkeyi bölme ve kaosa sürükleme provakasyonları değildi ne ?

mahoni
mahoni - 4 yıl Önce

Sayın tabibler birliği;o zaman fotolardaki gözüken,gurubun arasındaki çocuk kim?Hastanenizde çocuk için hazırlanan üzerinden patlayıcı madde çıkmıştır konulu tutanak kime ait.Cevabınızı merak ediyorum.

Huseyin Alp Arslan
Huseyin Alp Arslan - 4 yıl Önce

Ucretli Ak Yorumcular is basinda...Ya azicik izetiniz, izaniniz olsun. Provakasyonun alasini bosbakan yapiyor. Bosbakanin ruh hastasi oldugunu gormek icin bu toplumun tabibe ihtiyaci yok ama gene de tesekkurler TTB

İnanç
İnanç - 4 yıl Önce

Senin gibi düşünen tabipler odası başkanı değil teröristler odası başkanı olurdu. Eğer sen tabip isen senin mutlaka tıp yerine insanlık okulunu okuman gerekiyordu. Sende ne insanlık mevcut ne de doktorluk. Senden olsa olsa hayvandan aşağı dereceden cinsi belli olmayan bir mahlukat çıkar.