HDP’nin tartışmalara neden olan adayı Ozan Kardaş’tan açıklama

HDP'liler, Kardaş’ın aday gösterilmesine tepki gösterdi ve adaylıktan çekilmesini istedi

HDP’nin tartışmalara neden olan adayı Ozan Kardaş’tan açıklama

HDP'nin yerel seçim çerçevesinde ittifak yaptığı partilerden Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) olurken, ittifak kapsamında bu partiden Ozan Kardaş, Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nden belediye başkan adayı gösterildi.

soL'da yer alan habere göre, TRT 6'da sunuculuk da yapan Kardaş'ın adaylığının açıklanması sosyal medyada HDP'lilerin tepkisini çekti.

Kardaş'ın daha önceki hesaplarından yaptığı iddia edilen paylaşımlardan ekran görüntüsü paylaşan HDP'liler, karara tepki gösterdi ve adaylıktan çekilmesini istedi.

KARDAŞ'TAN AÇIKLAMA

Adaylığının ardından yeni bir hesap açan Ozan Kardaş, "22.01.2018 tarihinde HDP Çınar belediye eş başkanlığım açıklandıktan sonra, sosyal medyada kimi bilinen çevrelerce ittifak ruhunu zedeleyici kasıtlı ifadelere yer verilmiştir. Hakkımda isnat edilen sözler gerçeği yansıtmadığı gibi sahte hesaplar kullanılarak yapıldığı sarihtir. İş bu nedenle değerli halkımızın eski dönemlere ait kimi eleştirel paylaşımlarımı kullanarak yapılan sahte algı çalışmalarına itibar etmemelerini rica eder, Çınar seçimleri tarihin en yüksek oyuyla kazanacağımızdan korkan çevreler bilsin ki; birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 10:57

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halkın kulu.çiya
Halkın kulu.çiya - 2 yıl Önce

Halkımiz hata yapani affetmeyi bilir,yalnız bir şartla,pratiğiyle özeleştiri vermekle .gün birlik günüdür herkes birliğe baksın.hakın kulu.

Ömer Zengin
Ömer Zengin - 2 yıl Önce

Adam şunu söylüyor özetle;
Dün (geçmişten kastı bu) Kürtlerin bütün değerlerine yaptığım hakaretler, alçaklıklar dünde kaldı, bu gün HDP beni aday gösterdiği için beni sorgulamayın.
Tek kelime ile Alçç........LIKtır bu, HDP için ciddi sorumsuzluktur. Neyin 'birlik ruhu''ndan bahsediyor. İhanet edenlerle birlik ruhumu olur?

H Unal
H Unal - 2 yıl Önce

Benceş, tepeden tırnağa yanlış

SIRADAKİ HABER