HDP’den, logosunu değiştirerek yayın yapan ATV'ye suç duyurusu

HDP, ATV’nin HDP’nin ambleminde yer alan yıldızlar ve yaprakların yerine mermi ve el bombası kullanmasına ilişkin RTÜK’e başvurdu

HDP’den, logosunu değiştirerek yayın yapan ATV'ye suç duyurusu

HDP Grup Başkanvekilleri, ATV’nin HDP’nin ambleminde yer alan yıldızlar ve yaprakların yerine mermi ve el bombası kullanmasına ilişkin RTÜK’e başvurdu.

HDP, ana haber bülteninde HDP amblemindeki yapraklar ve yıldızlar yerine el bombaları ve mermiler yerleştirerek veren ATV hakkında RTÜK’e başvurdu.

Ayrıca ATV hakkında suç duyurusunda da bulunuldu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından yapılan açıklamada ATV isimli yayın kuruluşunun, 12 Aralık 2020 tarihli ana haber bülteninde yer alan "Kapatma Tartışması" başlıklı haberde HDP amblemini değiştirerek kullandığı, amblemdeki yapraklar ve yıldızlar yerine el bombaları ve mermiler yerleştirildiği, ve sanki parti kapatılmış gibi bir izlenim verilerek logonun üzerine kapatma mührü yerleştirildiği belirtilerek; “HDP’nin amblemi, gövdesi iki adet mor elden oluşan, yeşil yapraklar ile çeşitli yıldızlar olan ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir ağaç tasviridir. Genel seçimlerde 6 milyon oy alan, Türkiye’nin üçüncü büyük partisi HDP’nin logosunu şiddet/ölüm materyalleriyle tasvir etmek bir yayıncılık faaliyeti olamaz. Kuruluş bu yayınıyla HDP’yi ve seçmenlerini açıkça hedef göstermiş, yayıncılık adı altında nefret suçu işlemiştir”

Açıklamada Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç’un, ilgili kuruluşun bu yayınına ilişkin RTÜK'e başvurduğu, gerekli yaptırımların uygulanmasını talep ettiği belirtilerek, ATV isimli yayın kuruluşu hakkında suç duyurusunda da bulunulduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 20:08

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 8 ay Önce

Akp nin güdümündeki bütün yayın organları yalan haber servis ederek halkı kışkırtırarak Kürt lere karşı terör estiriyor

SIRADAKİ HABER