HDP, yedekli iki liste ile seçim hazırlığı yapacak

Neredeyse her hafta değişik illerde eski milletvekilleri, parti yöneticileri, sempatizanları gözaltına alınıp tutuklanan HDP, aday listesi hazırlarken de endişeli

HDP, yedekli iki liste ile seçim hazırlığı yapacak

Siyasi partilerin ana gündemi 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler. Bir tarafta ittifak görüşmeleri, diğer tarafta aday belirleme süreçleri için ciddi mesai yapılıyor.

Meclis’te grubu bulunan HDP için ise bu süreç diğer dört siyasi parti gibi doğal akış içinde yaşanmıyor. Neredeyse her hafta değişik illerde eski milletvekilleri, parti yöneticileri, sempatizanları gözaltına alınıp tutuklanan HDP, aday listesi hazırlarken de endişeli.

HDP kulislerinde ilan edilecek adaylarla ilgili gözaltı, tutuklama süreçleri yaşanabileceğine dair endişeler dile getiriliyor.

Özellikle kayyım atanan belediyeleri almakta kararlı olduğunu ifade eden parti yöneticileri, “Kayyım atanan belediyeleri onlara bırakmayacağız. Bir liste değil iki, gerekirse üç liste hazırlayacağız. Yedek listelerle, ek listelerle hazırlanacağız ama bu seçimi alacağız” diyorlar. Bu durumda HDP bir değil yedekli iki liste ile seçim hazırlığı yapacak görünüyor.

Kaynak: Gazete Duvar

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 23:41

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER