HDP: Saldırıların azmettiricisi partimizi hedef gösteren iktidar mensuplarıdır

Saldırıların azmettiricisi partimizi hedef gösteren iktidar mensuplarıdır

HDP: Saldırıların azmettiricisi partimizi hedef gösteren iktidar mensuplarıdır

Halkların Demokratik Partisi Merkez Yürütme Kurulu, Genel Merkezlerine yapılan pompalı tüfekli saldırıya yönelik yaptığı açıklamada “İl-ilçe binalarımıza ve son olarak da Genel Merkezimize yönelik bu saldırıların azmettiricisi, 'intikam' çığlıkları atan, kolluk kuvvetlerine 'merhametsiz olun' diyen, hiçbir hukuka dayanmadan 'milli seferberlik' ilan eden, her gün partimizi hedef gösteren iktidar mensuplarıdır” ifadelerini kullandı.
 
15 Aralık Perşembe günü  saat 22:20 civarında A. T. G. isimli bir saldırgan, ticari bir taksi ile HDP Genel Merkezi önüne gelmiş, araçtan inip kapının önüne geldiğinde montunun içerisinden pompalı tüfeğini çıkarıp 4 el ateş etmişti. Daha sonra tüfeğini yere atıp ellerini kaldırarak polise teslim olmuştu.
 
Yaralananın olmadığı saldırıda HDP Genel Merkez binası hafif zarar görmüştü.
 
“İktidar bu tutumu ile HDP'ye yönelik bir algı operasyonu sürdürmektedir. Türkiye'nin dış ve iç politikasındaki kendi hatalarını ve fiyaskolarını örtmek için çabalamaktadır”  denilen HDP açıklaması, “Ya başkanlık ya kaos, anlayışı toplumu ve ülkeyi adım adım bir felaket girdabına sürüklemektedir” diye devam etti.
 
HDP MYK açıklaması şöyle bitti:
 
“HDP'yi demokratik siyasetten tasfiye etme çabalarına karşılık bizler demokratik siyasette güçlü bir şekilde ısrar ediyoruz. Sorunlarımızı demokratik siyasetle, diyalog ve müzakereyle çözme konusundaki tutumumuzda kararlıyız.
 
Ne bu saldırılar ne de algı operasyonları bizleri demokratik siyaset yolumuzdan, bu konudaki kararlı ve ilkeli tutumumuzdan vazgeçiremeyecektir.”
 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 12:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER