HDP önünde bekleyen aileler arasında kavga

Remziye Akkoyun ile diğer aileler arasında dün başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

HDP önünde bekleyen aileler arasında kavga

Çocuklarının “zorla dağa götürüldüğü” iddiasıyla HDP önünde eylem yaptırılanlar arasında kavga çıktı. Eylemi başlatanlardan biri olan Remziye Akkoyun polis tarafından çadırdan uzaklaştırıldı.

Çocuklarının “Zorla dağa götürüldüğü” iddiasıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü’nün önünde 3 Eylül’den bu yana nöbet tutturulan aileler arasında kavga çıktı. Havuz medyasının 55 dediği eylemcilerin sayısı bugüne kadar 14’ü geçmedi. Eylemin başlatıldığı gün kamp kuran iktidar medyasından geriye Anadolu Ajansı’nın (AA) bir kameramanı kaldı.  

KAVGA VE UZAKLAŞTIRMA

Aralarında HPG’nin alıkoyduğu asker ve polis ailelerinin de bulunduğu aileler, zaman zaman birbiriyle yaşadıkları tartışma, kavgalara sahne oluyor. Oğlu Azad Akkoyun’un 4 yıl önce kaybolmasından HDP’yi sorumlu tutan Remziye Akkoyun ile diğer aileler arasında dün başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi üzerine dışlanan Akkoyun ve eşi, polis tarafından çadırdan uzaklaştırıldı. 

ARALARINA KABUL ETMEDİLER 

Bugün de HDP İl Binası önüne gelen Remziye Akkoyun, diğer eylemcilerin karşı çıkması üzerine bir kez daha polis tarafından uzaklaştırıldı. 

Kaynak: MA

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 20:33

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER