HDP önünde beklemeleri için para teklif edildiği iddia edildi

İsmini vermek istemeyen bir aile kendilerine para teklif edildiğini iddia etti

HDP önünde beklemeleri için para teklif edildiği iddia edildi

HDP önündeki eylemin organizasyonunu sağlayan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün, çocuğu dağda olan aileleri tek tek çağırarak, parti önündeki nöbete katılmaları için para teklifinde bulunduğu ileri sürüldü. 

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, HDP önüne gelenler arasında çıkan tartışma sonrası, eylemi başlatan Remziye Akkoyun, polis tarafından uzaklaştırıldı. Medyada 55 olarak belirtilen eylemcilerin sayısının 14 olduğu, emniyet müdürlükleri ve jandarma karakollarında oluşturulan birimlerin bu sayıyı artırmak için özel bir çalışma içerisinde oldukları iddia edildi.

Emniyete kayıp başvurusunda bulunan ya da çocukları HPG’ye katılan aileleri tespit edip emniyet ve jandarmaya çağıran bu birim, aileleri HDP Diyarbakır İl Binası önüne gitmeye zorluyor. Bazı ailelere HDP önünde oturmaları karşılığında para teklifinde bulunulduğu iddia edildi.

Güvenlik nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen bir aile, 2014’de HPG’ye katılan çocukları için 4 Eylül’den bu yana emniyete çağrılarak, kendilerine para teklif edildiğini kaydetti. Konuya ilişkin konuşan baba, “Aileler HDP önünde beklemeye başladığı gün emniyete çağrıldım. Çocuğum için benim de il binasına gidip beklememi teklif ettiler. Reddettim. İki günde bir emniyete çağırdılar. En son bir hafta önce para teklif ettiler. Çocuğum için HDP önünde beklememi söylediler. Kabul etmedim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 22:12

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayfer  sarıoğlan
Ayfer sarıoğlan - 1 yıl Önce

Yok artik yaaa pes pesssss vala

sadık
sadık - 1 yıl Önce

onların tamamı paralıdır

Bircan akyuz
Bircan akyuz - 1 yıl Önce

İnanmam böyle bişeye

SIRADAKİ HABER