HDP'nin seçim aracına saldırı: Şoför yaralı

HDP İl Eş Başkanı: Saldırıyı kınıyoruz, provokasyonların sorumlusu AKP, vali ve emniyettir

HDP'nin seçim aracına saldırı: Şoför yaralı

Batman’da HDP’nin anons aracına silahlı 2 kişi tarafından saldırı düzenlendi. Silahla aracın camlarını kıran iki saldırgan, dipçikle de şoföre vurarak yaraladı.

Dihaber’de yer alan habere göre anons aracının şoförü Celal İlgen, saldırıyı şu şekilde anlattı:

“Araçla İpragaz mahallesine doğru gidiyordum. Ara sokakta 23 plakalı beyaz bir araç önümü kesti. Araçtan inen 2 saldırgan önce bana hakaret ettiler. Ardından silah çıkarıp aracın camını kırıp dipçik ve yumruklarla bana saldırdı. Silahı bana doğrulttular ben de o esnada bir hamleyle olay yerinden uzaklaştım. Eğer araçla olay yerinden ayrılmasaydım saldırganlar beni silahla vuracaklardı. Saldırının olduğu yeri MOBESE kameraları tam net olarak görüyor.”

Saldırıya ilişkin konuşan HDP İl Eşbaşkanı İkram İrgi de, “Bu sıradan bir saldırı değildir. AKP Türkiye ve Batman’da kaybetmeye başladığını bildiği için HDP’ye saldırıyor. Bu saldırıyı kınıyoruz. Bu saatten sonra olayın failleri ortaya çıkarılmazsa AKP, emniyet ve valilik sorumludur. Bu olayın failleri derhal ortaya çıkarılsın. Bu saatten sonra olabilecek saldırı ve provokasyonların sorumlusu AKP, vali ve emniyettir. Ya bunların önü alınır ya da sorumlusu onlardır” dedi.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER