HDP'li vekil paylaştı: Gazze değil, burası Yüksekova

Yüksekova'da savaş manzaraları

HDP'li vekil paylaştı: Gazze değil, burası Yüksekova

Yüksekova'da bulunan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, "Burası İsrail'in bombaladığı Batı Şeria ya da Gazze değil. Burası Türk askerinin geceden beridir bombaladığı Yüksekova" diyerek devletin saldırıların boyutunu gösteren fotoğraflar paylaştı.

Asker ve polislerin dün gece ilçe merkezi ve 3 mahalleye saldırı başlattığını duyuran Zeydan, Orman Mahallesi'ne taburdan top atışları yapıldığını belirtti.

Polis ve askerin, saldırıları durdurmak için sokağa çıkan halka da saldırdığının altını çizen Zeydan, askeri taburdan atılan toplardan birinin Mahalle İmamı İbrahim Akdoğan'ın evine isabet ettiğini, Akdoğan ile çocuklarının yaralandığını söyledi. Akdoğan ve çocuklarını hastaneye götürmek için giden ambulansın da özel harekat polisleri tarafından engellendiğini kaydeden Zeydan, "Polisler, Yüksekova ilçe merkezine giriş çıkışlara izin vermiyor. İlçeye, ilan edilmemiş, ama fiili bir ambargo konulmuş durumda" dedi.

Yüksekova'daki savaş hali ise fotoğraflara böyle yansıdı:

Kaynak: ETHA / Fotoğraflar: @AbdullahZeydan

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
dijwar
dijwar - 3 yıl Önce

hani zeylan denen şahsiyet hani tükürügünüzde boğardiniz t.c. yi ne oldu insanlari tahrik etmeyeceksin bariş istiyorsan hep beraber o zaman polise askere ateş acmayacan gerillana yardim ve yatakli yapmiyacan hain adam

bozo
bozo - 3 yıl Önce

bunları yazmayan yayınlamayan medya kahpesin önde gidensin,inanın böyle zihniyetin sonu bellidir.

vay
vay - 3 yıl Önce

arkkadaş o zaman içinize girip saklanan teröriste izin vermeyeceksin. onu saklamıyacaksın. içinizden askere polise silah sıkılmasına müsade etmeyeceksin. yola mayın döşeyeni gördün mü susmayacaksın. gündüz evinizde saklayıp gece silahlanana teröristlere kucak açarsan etki tepki meselesi nefsi müdaha yapılırken arada böyle kalırsınız.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

ankara tazminat ödemeli bu sehrin insasi icin milyarlar vermeli.

bert
bert - 3 yıl Önce

ulan zibidiler oraları görmeden ne olup biteni bilmeden,keyf sürüp artist artis yorum yapan zavallılar boş boş armut armut konuşmayın.gazete haberleriyle olayı aklınca yorumlayanlar ,

Sa
Sa - 3 yıl Önce

Siz nedenden