HDP'li meclis üyeleri Kızıltepe Belediyesi’ne alınmadı

Kayyım atanan Kızıltepe Belediyesi'nin HDP'li meclis üyeleri aylık olağan toplantıya katılmak istedi

HDP'li meclis üyeleri Kızıltepe Belediyesi’ne alınmadı

Kasım ayında kayyımın atandığı Mardin Kızıltepe Belediyesi’nde Ocak ayı toplantılarına katılmak için belediyeye giden meclis üyelerinin belediyeye girişlerine izin verilmedi.

Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) bağlı Kızıltepe Belediyesi’ne 4 Kasım 2019’da ilçe Kaymakamı Hüseyin Çam kayyım olarak atanmıştı. Jin News’in haberine göre, kayyım atanmasının ardından eşbaşkanlarından Nilüfer Elik Yılmaz’ın tutuklanarak cezaevine gönderildiği belediyede bugün HDP’li meclis üyeleri Ocak ayı meclis toplantılarına katılmak istedi. Ancak polislerin kalkanlarla karşıladığı meclis üyelerinin belediyeye girişine izin verilmedi.

‘MECLİS TATİLDE’

Halen devam eden toplantılarına girmek istediklerini ifade eden meclis üyelerine polisler, “Meclis, başkan vekili istemediği sürece toplanamaz. O isterse gelir katılırsınız. Ama şu an meclis fesh edilmedi, sadece tatilde. O yüzden belediyeye giremezsiniz” yanıtını verdi. Polislere, “Biz buraya kayyımın değil halkın iradesiyle geldik” diyerek tepki gösteren meclis üyeleri yine de giriş izni verilmeyince belediye önünden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 09:57

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER